Edirne Ticaret Borsası Tarihi bir rekora imza attı

admin

Üretici ile Tüccar arasında aracı olan Edirne Ticaret Borsası tarihi bir rekora imza attı. 26 Eylül 2016 Pazartesi günü Edirne Ticaret Borsası ürün satış Salonunda bir üreticinin ayçiçeği mahsulü bugüne kadar görülmemiş bir kalitede  %55 yağ oranı ile  2,05 tl’den işlem gördü. Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım Gazetemize yaptığı açıklamada; Her zaman Üreticimizin menfaatini koruyan Borsamız gördüğünüz gibi tarihi bir rekora imza attı. Geçtiğimiz Pazartesi günü Borsamızın Ürün Satış Salonuna gelen bir üreticimizin Gündöndü mahsulünün kalitesinin %55 yağ oranına sahip olduğunu tespit ettik.

dav

 

Üretici ile Tüccar arasında aracı olan Borsamız üreticimizin %55 yağ oranına sahip olan mahsulü borsamızda 2,05 TL’den işlem gördü. Şöyle değerlendirmek lazım. Demek ki piyasalarda kaliteli ürüne her zaman için fiyat en yüksek noktada olacaktır. Nitekim bunu buğdayda da yaşıyoruz. Bugün 825 Tl’ye de buğday var, 980 tl’ye de buğday var.  Dolayısıyla 2,05 TL’lik işlem gören yağlık ayçiçeği Türkiye Borsaları arasında Edirne Ticaret Borsası olarak bir rekor kırmıştır. Üreticimizi tebrik ediyoruz. Hayırlı olsun.

????????????????????????????????????

Edirne Ticaret Borsası olarak göreve geldiğimiz günden bu yana Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Özay Öztürk ve Tüm Yönetim Kurulu üyelerimizle beraber bölgemiz için çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir” dedi.

 92 total views,  2 views today

Next Post

DİNAR, “ Edirne’yi tanıtmak benim için mutluluk kaynağı”

Edirne Ciğerini Tanıtma ve Tava Ciğeri Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar namıyla ( Ciğerci Bahri) yeni çalışması ile ilgili olarak yaptığı basın toplantısına  ; “ Buraya yeni bir çalışma için geldim. Benim bir kitap çalışmam gündemdeydi. Gazete sayfalarından basının yazılarından oluşan bir kitap yazacağım. Bunu da “Ciğerin Basınla Yolculuğu” […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp