Edirne Ticaret İl Müdürlüğü Ahilik Haftası çalışmalarına start verdi

admin
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı mahmut-altun-1.jpeg

Edirne Ticaret İl Müdürlüğü bu yıl 16-22. Eylül 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan AHİLİK haftası çalışmalarına şimdiden start verdi.

İl Müdürlüğü;  Ahilik kültürünün tanınması tanıtılması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla, İl genelindeki Mesleki ve Teknik Okullarda konferanslar vermeye başladı. Bugün; Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, Edirne Ticaret il Müdürü Mahmut ALTUN ve Ticaret İl Müdürlüğü personeli tarafından Ahilik Kültürü ve Günümüze Yansımaları konulu Konferansın ilki düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu konferansta; Ahilik kültürü, ahiliğin günümüze yansımaları, Ahi birliklerinde tüketici hakları, Cumhuriyet döneminin ilk yıllarındaki süreç ve 1995 yılında ilk defa yürürlüğe giren Tüketici Kanunu ve sonrasındaki değişiklikler ile Tüketici Hakem Heyetlerinin yapısı ve işlevi konuları hakkında öğrenci ve öğretmenlere bilgiler verildi, sorular alındı ve cevaplandırıldı.

Konferans sonrası, katılım sağlayan öğrencilere, Edirne Ticaret İl Müdürlüğü tarafından üzerinde  “Edirne Ticaret İl Müdürlüğü 2019 yılı Ahilik Haftası”yazılı kalem dağıtıldı.

 553 total views,  2 views today

Next Post

BAŞKAN HELVACIOĞLU, BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU: BEKLENTİLERİN ÇOK ÜSTÜNDE BİR BELEDİYE ZAAFİYETİ İLE KARŞILAŞTIK

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 17 Nisan 2019 Çarşamba günü, basın mensuplarıyla biraraya gelerek, görev tesliminden sonra karşılaştıkları belediye tablosu ile ilgili bilgi verdi ve belediye başkan yardımcılarını tanıttı. Saat 11.00 sıralarında makam odasında düzenlenen toplantıya; Keşan’da yerel gazetelerde çalışan basın mensupları, TV ve İnternet medyasında görev yapan personel ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp