Edirne Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri Sarayiçinde denetimlerini sürdürüyor.

admin

Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun yaptığı açıklamada “Bildiğiniz gibi, Kırkpınar’ın başlamasıyla Sarayiçinde pazartesi gününe kadar çeşitli Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun yaptığı açıklamada “illerimizden hatta yurt dışından gelen güreş sever vatandaşlarımız ile yabancı ülke vatandaşlarının yoğunluğun yaşanacaktır.

Edirneli vatandaşlarımızın ve misafirlerimizin gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilmeleri için mal ve hizmet sunan iş yerleri ile stantlarda; etiket, tarife ve fiyat listelerinin denetimleri ekiplerimiz tarafından zaman zaman da Edirne Belediyesi Zabıta ekipleri ile müştereken yapılmaktadır.

 Esnafımızın,  tüketicilerle herhangi bir sorun yaşamamaları, tüketici memnuniyeti odaklı, ticareti kurallarına göre sürdürülebilir yapmaları gerekmektedir.  

Yapılan denetimlerde idari para cezaları ile karşı karşıya kalmamaları bakımından; 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 54. Maddesi amir hükümleri gereği, perakende satışa arz edilen malların veya ambalajlarının yahut kaplarının üzerinde kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde tüketicinin ödeyeceği tüm vergiler dahil satış fiyatı ve birim fiyatını gösteren, üretim yeri ve ayırıcı özelliklerini içeren etiket konulması;   Esnafımızın,  tüketicilerle herhangi bir sorun yaşamamaları, tüketici memnuniyeti odaklı, ticareti kurallarına göre sürdürülebilir yapmaları gerekmektedir.  Yapılan denetimlerde idari para cezaları ile karşı karşıya kalmamaları bakımından; 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 54. Maddesi amir hükümleri gereği, perakende satışa arz edilen malların veya ambalajlarının yahut kaplarının üzerinde kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde tüketicinin ödeyeceği tüm vergiler dahil satış fiyatı ve birim fiyatını gösteren, üretim yeri ve ayırıcı özelliklerini içeren etiket konulması;  mümkün olmayan hallerde aynı bilgileri kapsayan listelerin kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde uygun yerlere asılması zorunludur. İl Müdürlüğümüzce, Hizmetlerin tarife ve fiyatlarını gösteren listelerin de bu madde hükmüne göre düzenlenerek asılması gerektiği uyarılar yapılmaktadır. Esnafımız gerekli duyarlığı göstermektedir. Yönetmeliğe aykırılığın tespiti halinde her ürün çeşidi için 339,00 TL idari para cezası uygulanmakta ve uygulanacağı hatırlatılmaktadır”dedi.

 389 total views,  2 views today

Next Post

Er meydanında İmamoğlu İzdihamı yaşandı

658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni Sarayiçi Er Meydanı’nda izlemek üzere Edirne’ye gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seyircilerden yoğun ilgi gördü. Birçok vatandaş İmamoğlu ile fotoğraf çektirebilmek için güvenlik önlemlerini aşarak amacına ulaştı. Güvenliklerin kendisine ulaşmaya çalışan bazı vatandaşlara engel olduğunu gören İmamoğlu, yerinden kalkarak duruma müdahale etti ve yurttaşlarla fotoğraf çektirdi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp