Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyeleriyle istişare toplantıları sürüyor

admin

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın 11. Meslek Grubu üyeleri genişletilmiş istişare toplantısı düzenledi. Komiteye bağlı medikal malzeme sektöründe ticari faaliyet gösteren üyeler biraraya gelerek sektörel sorunlar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak, görüş ve taleplerini ilettiler.

ETSO GENİŞLETİLMİŞ MESLET KOMİTESİ TOPLANTISI-EDİRNE5

Meclis Üyesi ve 11. Meslek Grubu Üyesi Doğan Yakar ve Yener İşbilir’in moderatörlük ve Başkanlık yaptığı toplantıya, Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve bazı meclis üyeleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt:“İstişare toplantılarımız vesilesi ile hem komitelerimize bağlı üyelerimizin yaşadıkları sorunlara çözüm önerilerini geliştireceğiz hem de üyelerimizle bir araya gelerek aramızdaki bağı kuvvetlendireceğiz. Aldığımız sorumlulukla üyelerimize en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Düzenlediğimiz istişare toplantıları ile üyelerimizin sorunlarını tespit ederek, bu sorunlara çözüm önerileri geliştirerek gerekli çalışmaları yapacağız”dedi.

ETSO GENİŞLETİLMİŞ MESLET KOMİTESİ TOPLANTISI-EDİRNE5 (1)

Konuşmaların ardından söz alan katılımcılar sektörün sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili istişarede bulundu. Medikal firmalarının hastanelerden alacak tahsiliyle ilgili sorunların çözümü için hastane yetkilileriyle toplantı yapılması kararlaştırıldığı tolantıda; Eczanelerde tıbbi malzeme satışının yasaklanması için gerekli girişimlerin yapılması,bayilik sistemi ile satış yapan firmalara karşılıklı sözleşme şartı getirilmesi, medikal sektöründe yaşanan finans sıkıntısını giderme noktasında KOSGEB ve bankalar ile görüşmeler yapılmasına ve komşu ülke Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelerek medikal malzeme alanlara gümrük kapılarında gerekli kolaylığın sağlanması için görüşme ve girişimlerde bulunulmasına karar verildi.

ETSO GENİŞLETİLMİŞ MESLET KOMİTESİ TOPLANTISI-EDİRNE5 (2)

 

 

 231 total views,  2 views today

Next Post

Vali Şahin'den Kapıkule'ye Gece Denetimi

23 Mayıs 2014 tarihinde yayınlanan kararname ile Edirne’ye atanan Vali Dursun Ali Şahin geldiği günden bu yana yoğun bir tempoda çalışmalarına devam ediyor. Yoğun ziyaretçi trafiğinden fırsat buldukça  kamu kurumlarından birifing  alan Vali Şahin son olarak cuma gecesi 22.30 sıralarında Kapıkule sınır kapısına giderek denetim ve incelemelerde bulundu. Edirne Valisi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp