Edirne TMMOB üyelerinden teröre tepki

admin

Edirne Mimarlar Odası önünde bir araya gelen TMMOB üyeleri Ankara’da meydana gelen terör olaylarını kınadı.

Ortak hazırlanan bildiriyi okuyan Edirne İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı TMMOB İl Temsilcisi Nihat Çolak 10 Ekim Cumartesi günü Ankara’da Emek Barış  ve Demokrasi Mitingi için bir araya geldiklerini belirterek, “ Bu miting için Türkiye’nin dört bir yöresinden katılım vardı. Emek demokrasi ve taleplerimizi haykırmak için Ankara’ya gitmiştik. İşçilerin kamu çalışanlarının işsizlerin yoksulların mağdurların sesini duyurmak için gitmiştik.” Savaşa inat Barış hemen şimdi” demek için oradaydık. Saray’ın saltanatı uğruna aylardır kan dökenlere “ Dur” demek için oradaydık.

TMMOB BASIN AÇIKLAMASI

 

 

 

 

 

 

 

Savaşa karşı barışı baskı şiddet ve zora karşı özgürlükleri ve demokrasiyi yolsuzluğu, hırsızlığı ve sömürgeye karşı emeğin mücadelesini hep birlikte hep birlikte yükseltmek için oradaydık.

Başvurusu Ankara Valiliğine yapılmış (Valilikçe uygun görülmüş) bütünüyle barışçıl bir miting için oradaydık.

Türkülerimiz, halaylarımız pankartlarımızla, sloganlarımızla ve coşkuyla miting alanına yürüyüşümüz başlarken bombaları patlattılar.

Türkiye’nin göbeğinde Ankara Garı’nın binlerce polisin gözü önünde patlattılar.

Bombacıları çok iyi tanıyoruz. 18 Mayısta Adana ve Mersin’deki 5 Haziran’da       Diyarbakır’daki 20 Temmuzda Suruç’taki patlamalarından tanıyoruz.” Aynı seriden” olduğunu biliyoruz.

Hiç kimse bu katliamın faillerinin meçhul olduğunu söylemesin.

Katilleri tanıyoruz.

Katiller diktatörlük hevesleri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kalanlardır. Katiller 400 vekil alamadıkları için ülkeyi iç savaşa sürükleyenlerdir.

Katiller yarattıkları terör ve dehşetin korkusuyla 1 Kasım seçimlerinde galip çıkmaya çalışanlardır.

Katiller aylardır Akreplerle, Tomalarla,tanklarla,  toplarla  ülkeyi kan gölüne  çevirenlerdir “ dedi.

 

 

 

 98 total views,  2 views today

Next Post

Beni sokmayan yılan bin yaşasın

            Topluma ve çevresine zararı dokunsa da kendisine  bir zararı olmadığı için ilgisiz kalan  bu konunun aydınlatılmasında  sorumluluğu bulunmasına karşın  buna gerek duymayan kimseler için söylenen bir özdeyiş vardır. Bu tür insanlar “  beni sokmayan yılan bin yaşasın şeklinde tanımlanır. Böyle insanlar kendi yararına ve zararına olabilecek konuların dışında meselelerle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp