Edirne Trafik Şube Ekipler Amiri Tolga Tekince 92,2 RADYO SU’da

admin

Türk Polis Teşkilatı’nın 168. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle 92,2 mhz Radyo SU’da 10 Nisan Çarşamba günü saat: 12:00’de yayınlanacak olan “GÜNDEM ÖZEL” programına Edirne Trafik Şube Ekipler Amiri Tolga Tekince katılacak.

Çekimi önceki gün (09/04/2013) yapılan ve Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri Yalın’ın sunduğu  “GÜNDEM ÖZEL” programına konuk olan Edirne Trafik Şube Ekipler Amiri Tolga Tekince yaptığı açıklamada; Bizim en önemli görevlerimizin başında vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamaktır. Bu alanda çalışıyoruz. Bize de Trafik ile ilgili olarak düşen görev ise Sürücülerimizin maddi ve manevi olarak kazalara sebep olmalarını ya da karışmalarını engellemektir.

DSC_2457

2013-2023 yılları arasındaki 10 yıllık süreçte bunu en üst seviyede yapmaya çalışacağız.  Amacımız trafikte sıfır kaza ve  sıfır can kaybıdır. Edirne ilinde oluşabilecek her türlü maddi ve manevi  kazaları engellemek için ekiplerimizle birlikte üst seviyede görev yapamaya devam ediyoruz.  Bizim için en önemli uygulamaların başında EMNİYET KEMERİ ve HIZ (RADAR) Uygulamaları. Sizinde bildiğiniz gibi ölümlü kazaların birçok nedeni hız ya da emniyet kemeri takmamalarından kaynaklanmaktadır.  Bunun için bu plan çerçevesinde ekiplerimizle beraber  8 saat gündüz 6 saat gece olmak üzere hız kontrollerimizi  KARAAĞAÇ – LOZAN CADDESİ üzerinde, TIP FAKÜLTESİ üzerinde, şehrin diğer İBRAHİM AY ve İLHAMİ ERTEM caddeleri gibi ara sokaklarında uygulamalarımızı artırıyoruz. Burada ki amacımız, vatandaşlara ceza yazmak ya da onları yıldırmak değil, onların can güvenliğini sağlamaktır. Çünkü bizim il merkezinde bu seneki 3 aylık yapmış olduğumuz denetlemeler neticesinde çok şükür diyelim ölümlü kazamız mevcut değildir. Ancak, yaralamalı kazalarımızın sayısı son 3 aylık sürede 57 adet yaralamalı kazamız meydana geldi. Maddi hasarlı olarak ta ilimizde 70 kaza meydana gelmiştir. İşte bizim amacımız bu kazaları en aza indirmektir. Bu arada Edirne ilinde yine son 3 ayda yaptığımız alkol denetimlerinin sayısı 2888 adettir.   Emniyet kemerinde ise 2736 adet uygulama yapılmıştır. Motosiklet denetimlerinde ise 1148 adet denetim yapılmıştır. Motosiklet sürücülerinden ise en çok istediğimiz konu kask takmalarıdır. Genelde yaralamalı kazalara baktığımızda motosikletli sürücülerin kasksız olduğu gözlenmiştir. Biz vatandaşlarımızın yaptıkları hataları canları ile ödemelerini istemiyoruz. Kaza maline gittiğimiz zaman orada yaşadığımız çok sahneler var. Mesela bir yaralamalı kazada yaralının telefonu çaldığında, o telefonu elimize alıp arayan kişiye sevdiğiniz, eşiniz, çocuğunuz kaza yaptı, şu anda hastaneye ambulansla gönderiyoruz demek bizi en çok derinden sarsan ve üzen olayların başında gelmektedir. Biz bunları yaşamak istemiyoruz.  Bunları vatandaşlarımıza yaşatmamak için denetimlerimize ve vatandaşlarımızı uyarmaya devam edeceğiz. 24 saat aralıksız denetimlerimiz devam edecektir”dedi.

 

Edirne Trafik Şube Ekipler Amiri Tolga Tekince yaptığı açıklamanın tamamını bugün (10 Nisan Çarşamba günü saat: 12:00’de 92,2 RADYO SU’da dinleyebilirsiniz. Programı görüntülü olarak izlemek isteyen izleyicilerimiz de  www.edirneajans.com adresinde video bölümünden takip edebilirler.

 

HABER: Necmi ENGİN

 128 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi Ulaşım Müdürü Erdal Uygun AJANS TV'ye konuştu

   129 total views,  3 views today Edirne Ajans Haber MerkeziBufferemailFacebook0TwitterPinterest0LinkedinPrint
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp