Edirne U-ligleri kura çekimi yapıldı

admin

Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde yapılan toplantıda U-15 ve U-17 futbol takımlarının kura çekimleri yapıldı. Kura çekimi törenine Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal Soytürk Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürü Murat Ulaşdır, Türkiye Futbol Federasyonu Edirne İl Temsilcisi Yavuz Çiroz, ASKF Edirne Başkanı İbrahim Acar,  TÜFAD Edirne Şubesi Başkanı Erdoğan Öztürk, TFFHGD Edirne Başkanı Bilal Turan, ASKF Eğitim Sekreteri Erkan Doğan, Kulüp Temsilcileri ile Öğrenciler katıldı. İlk olarak söz alan ASKF Başkan İbrahim Acar bugün burada gençlerin kura çekimini gerçekleştireceklerini belirterek şunları söyledi, “Böylece ASKF olarak gençlerimize verdiğimiz önemi vurgulamak istedik. Gençleri oluşan her türlü tehlikelerden korumak için sporun ne kadar önem taşıdığını belirtmek isterim. 2014-2015 sezonu başlayacak olan liglerde Antrenörlerimize ve Genç Futbolcularımıza başarılar dilerim.

U-15 U-17 KURA ÇEKİMLERİ

Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kemal Soytürk kendisinin de gençliğinde futbol oynadığını burada bulunmaktan heyecanlı olduğunu kaydederek konuşmasını şöyle sürdürdü, “ Edirne’de Amatör spora büyük ilgi var. İnşallah önümüzdeki günlerde böyle gençlerimizle Edirne’de spor daha da güçlü olacaktır. Edirne iyi bir futbol takımına kavuşacaktır. Bunu umut ediyorum. Biz de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Beden Eğitimi Öğretmenleri olarak bu konuda hizmet yapacağız. Futbol milyonlarca insanı peşinden sürükleyen bir spor dalıdır. Ülkemizde son yıllarda futbol iyi düzeyde. Edirne’de de daha iyi olacağını düşünüyorum. Burada kura çekilmesi sonunda maçlar başlayacak, maçların dostluk içinde geçmesini diliyor, bu yönde hizmet edenlere teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra konuşan Şube Müdürü Ulaşdır, Atatürk’ün spora verdiği önemi hatırlatan sözü ile başladığı konuşmasında; “önümüzdeki futbol sezonunun başarılı geçmesini ve mücadelelerin centilmence yapılmasını dilerim” diyerek sözlerini noktaladı.

U-15 U-17 KURA ÇEKİMLERİ (3)


U-15 U-17 KURA ÇEKİMLERİ (1)

 

 

 

 

 

 

U-15 U-17 KURA ÇEKİMLERİ (2)

 

U-15 U-17 KURA ÇEKİMLERİ (4)

 

 

 

 235 total views,  2 views today

Next Post

Milli Eğitim Personeline İlk Yardım Eğitimi

Edirne Valiliği’nin girişimiyle İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, ilk yardım eğitim protokolü imzalandı. Yaşanan acil durumlarda öğrencilere müdahale etmek üzere öğretmenlere ve okul müdürlerine verilecek olan ilk yardım eğitimi aynı zamanda milli eğitime bağlı memurlara da verilecek. Edirne İl Sağlık Müdürlüğü’nce verilecek eğitimde kaza ve acil […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp