Edirne UMKE “Zeytin Dalı” Harekâtına Destek Olmak Amacıyla Kilis’te

admin

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye sınırları içerisinde yürütülen “Zeytin Dalı” sınır ötesi harekâtına destek olmak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından Suriye sınır hattı boyunca ülkemiz sınırları içerisinde Seyyar Sınır Sahra Hastaneleri kurularak 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda Kilis, Şanlıurfa-Ceylanpınar ve Nusaybin Sahra Hastanelerinde görev alan İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Edirne UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) gönüllüleri bu kez de;  “Zeytin Dalı” sınır ötesi harekâtına destek olmak amacıyla, Kilis İli sınır bölgelerinde konuşlu Seyyar Sahra Hastanelerinde görev yapmak üzere görevlendirildi.

Afet ve kriz yönetimi, tahliye ve nakil eğitimi, medikal kurtarma, KBRN atakları ve endüstriyel kazalar gibi konularda aldıkları özel eğitimlerle faaliyetlerini sürdüren Edirne UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) 23Şubat – 14Mart 2018 tarihleri arasında söz konusu bölgede sağlık hizmeti sunacak.

21 Şubat 2018 tarihinde İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Ali Cengiz KALKAN ve mesai arkadaşları tarafından dualar ile Kilis İline yolcu edilen UMKE gönüllülerimiz ile gurur duyuyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.

 

 

 72 total views,  2 views today

Next Post

Şoförler Odası’nın Yeni Başkanı Ali Şahin Mazbatasını aldı

25 Şubat 2018 Cumartesi günü ETSO Konferans Salonunda gerçekleşen Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odasının 30. Olağan Genel Kurulunda seçimi kazanan Ali Şahin ve ekibi Mazbatasını aldı. Seçime mavi liste ile girip üyelerden 427 oy alan Ali Şahin ve ekibi, bugün Edirne Edirne Adliyesi seçim kurulunda düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Mazbata […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp