Edirne Valiliği Ve Bahçeşehir Üniversitesi Eğitimde İşbirliğine Gidiyor

admin

Edirne Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

Edirne Valisi Hasan DURUER, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili-Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof Dr. Yusuf AVCI, Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretmen Geliştirme ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Mesut TÜRKBEN, Edirne Bahçeşehir Koleji İlkokul-Ortaokul Müdürü Mahmut BOZTÜRK işbirliği görüşmesinde bir araya geldiler.

Vali DURUER yaptığı açıklamada, ” Bu işbirliği ile okullarda eğitimin niteliğini geliştirme, öğrencilerin başarılarını arttırma, öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini etkin hale getirme ve böylece daha ileri düzeyde eğitim ortamları yaratma noktasında önemli çalışmalar gerçekleştirilecektir.” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili-Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof Dr. Yusuf AVCI yapılacak çalışmaların Eğitim Bilimleri Fakültesi ve Öğretmen Mesleki Gelişim, Uygulama ve Araştırma Merkezi vasıtası ile yürütüleceğini ifade etti. AVCI, yaptığı açıklamada yapılacak çalışmaların şunlar olduğunu söyledi: ”Okul yöneticileri, öğretmenler ve diğer idari personele hizmet içi eğitim vermek ve yüksek lisans yapmak isteyenlere destek sağlamak, özel eğitime devam eden öğrencilere ve burada görev yapan öğretmenlere yönelik destek çalışmaları yapmak, öğrencilere kariyer basamakları ve sınavlar konusunda bilgilendirme seminerleri yapmak, rehber öğretmenlere öğrencileri tanıma, problem analizi yapma ve çözüm teknikleri geliştirmelerine yönelik hizmet içi eğitim vermek, risk altında olan öğrencilere yönelik araştırma yapmak ve eğitimleri için çözüm önerileri geliştirmek, öğretim elemanı-öğretmen işbirliği ile ortak bilimsel çalışmalar yapmak, üniversite bünyesinde yer alan öğrenci kulüpleriyle okullarda yer alan öğrenci eğitsel kolları arasında işbirliği yapmak.”

Bahçeşehir Üniversitesi’nin, nitelikli öğretmenlerin yetişmesi için,Eğitim Bilimleri FakültesiveEğitim Bilimleri Enstitüsü’nden sonra, ‘Öğretmen Mesleki Gelişim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni açarak, bir ilki daha gerçekleştirdiği ifade edildi. Açılan bu merkezde, bir yandan öğretmen adayları ile halen mesleğini sürdüren öğretmenlere yönelik, ‘Mesleki Gelişim Sertifika Programlarınındüzenleneceği, bir taraftan da öğretmenlik mesleğine yönelik akademik araştırma ve uygulamaçalışmalarının yapılacağı dile getirildi.

 52 total views,  2 views today

Next Post

1.Sınıflar Meteoroloji Müdürlüğü'nde

Edirne Beykent Koleji 1. Sınıf öğrencileri olarak  “Kendimizi İfade Etme Yollarımız” temasında; “İşaretlerin Dili” adlı ünitemizde, “İmgelerin ve Tasarım Öğelerinin İletişimi Nasıl Desteklediği” sorgulama hattından yola çıkarak  “Hava Durumu Simgeleri” konusunu ele aldık. 3 Ocak 2013 tarihinde Edirne Meteoroloji Müdürlüğü‘ne gezi yaptık. Uzman Serdar Dinçman tarafından hava durumu simgeleri hakkında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp