Edirne Valiliği’ne engelli asansörü

admin

Edirne Valilik makamının bulunduğu binaya yıllar sonra engelli asansörü yapıldı. Vali Dursun Ali Şahin,  yıllardır ihmal edilen ve büyük eksikliği hissedilen engelli asansörünün yapılmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Edirne Valiliği'ne engelli asansörü (1)

 

 

 

 

 

 

 

Valilik makamına çıkan merdivenler üzerine portatif olarak kurulan Engelli asansörü faaliyete geçti. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “Devlet olarak engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için bir çok proje geliştirirken valilik makamında engelli asansörü yoktu. Binaya hiçbir zarar vermeden, merdivenin üzerine portatif olarak engelli asansörü monte edildi. Makama gelen engelli vatandaşlarımız ya yukarı çıkamıyordu yada görevlilerin yardımı ile yukarı çıkabiliyordu. Engelli vatandaşlarımız artık rahatlıkla makama çıkabilecekler” dedi.

Edirne Valiliği'ne engelli asansörü (2)

 150 total views,  2 views today

Next Post

Neden 11 yıl beklendi?

11 Nisan günü gazetelerde Valimiz Dursun Ali Şahin”in köprülerin aydınlatılmasında sona gelindi” adında bir haberi yer aldı. Valimiz Tunca Köprüsü’nün aydınlatma projesinin kuruldan geçtiğini Meriç köprüsü projesinde ise sona gelindiği müjdesi veriliyor. Buna gerekçe olarak ise Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğüne 11 yıldır uygun projeler sunulmamış, o nedenle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp