EDİRNE VALİSİ BULGARİSTAN’LI ÖĞRENCİLERLE SERHAT KOLEJİ’NDE İFTARDA BULUŞTU

admin

Edirne Valiliği’nin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Bulgaristan’dan Edirne’ye getirdiği Bulgar uyruklu Türk öğrencilerle Serhat Koleji’nde iftardan sonra buluştu.

2

Edirne’nin tanıtılması ve Milli Kültürümüzün, örf ve adetlerimizin farklı ülkelerdeki insanlara tanıtılması maksatlı düzenlenen iftarda Bulgaristan’dan gelen kalabalık bir öğrenci grubu ağırlandı. İftar yemeği Serhat Koleji Yemek salonunda verildi.

Yemekten sonra davetliler Edirne Valisi Hasan DURUER’le çay içme fırsatı buldular. Vali DURUER davete katılan öğrencilerden duygu ve düşüncelerini aldı.  Öğrenciler Edirne’yi ve kültürümüzü çok beğendiklerini, insanların birbirleriyle inanç ve kültürleri gereği rahatça kaynaştıklarını ve bunun çok güzel bir kazanım olduğunu dile getirdiler. İftara Edirne Valisi Hasan DURUER’in yanı sıra Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Serhat OCAK ve Serhat Koleji Genel Müdürü Ömer SEZGİN’de katıldı.

1

Genel Müdür SEZGİN, Serhat Koleji olarak böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmış olmaktan onur ve gurur duyduğunu ifade ederek, “Vatanımız ve Milletimiz adına yapılan her organizasyona Serhat Koleji’nin kapıları sonuna kadar açıktır. Edirne Valiliği’nin böyle bir organizasyona imza atmasını milletimiz adına çok önemli buluyorum” dedi ve Edirne Valisi Hasan DURUER’e teşekkür etti.

 

 

 259 total views,  2 views today

Next Post

BAŞARILI SBS ÖĞRENCİLERİ M.E.M WEB SİTESİNDE

Edirne’de SBS sınavında başarılı olan öğrenciler Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü WEB sitesinde yerini aldı. SBS Sınavında başarılı olan öğrencilerin Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü’nün WEB sitesinde yer almamasının velilerin tepkisine neden olmuştu. Bu durumu gazetemize ileten velilerin  tepkisi haber merkezimizde değerlendirilip gerekli araştırmalarının ardından gazetemizde, 24 Temmuz tarihli sayımızda“SBS’de dereceye giren […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp