Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

admin

DURSUN ALİ ŞAHİN

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. kuruluş yıl dönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Tarih boyunca onlarca devlet ve imparatorluklar kuran Türk halkının Anadolu topraklarında, yeniden varoluşunun adıdır Cumhuriyet.

29 Ekim 1923 Tarihinde Cumhuriyet’ in ilanı ve Milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Milli birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi unutmamalıyız. Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkarak barışı, birlik ve beraberliğimiz ile bölünmez bütünlüğümüzü muhafaza etmek en büyük ve birincil görevlerimizden biri olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi duygularımla kutluyorum.

 127 total views,  2 views today

Next Post

Başkan Özcan’dan Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Cumhuriyet’in ilanının 92. Yıl dönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı. Tüm vatandaşları Cumhuriyet’in kazanımlarını korumaya ve sonsuza değin yaşatmaya çağıran Özcan, Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları yurt yapan şehitleri ve gazileri sonsuz gönül borcu, şükran […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp