EDİRNE VALİSİ EKREM CANALP: “KADIN GİRİŞİMCİLER KOOPERATİFLERİMİZİN SAYISINI ARTTIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

admin

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp’in destekleri ile il genelinde kurulan Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifleri Ahilik Haftası nedeniyle Saraçlar caddesinde el emeği göz nuru ürettikleri ürünlerin satışlarının yapıldığı stanttı açtılar.


Vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören stantları ziyaret eden Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, kooperatif üyesi kadınlar ile sohbet ederek üretilen ürünleri inceledi. Kooperatiflerde üretilen ürünlerin doğal ve organik olduğunu belirten Vali Canalp, kadınlarımızın üretime katılarak aile ve ülke ekonomisine katkıları her geçen gün artıyor dedi.
Saraçlar caddesinde kurulan stantları inceleyen Edirne Valisi Ekrem Canalp, “İlimizde dört katlı bir binayı tadilat yaparak Kadın Girişimcileri Mükemmeliyet merkezimizi kurduk. Bundan sonra da kadın kooperatiflerimizin sayısının hızla artığını memnuniyetle görüyoruz. İki olan kadın kooperatif sayımız şu an 13’e ulaşmış durumda ama bizim hedeflediğimiz daha fazlası. Edirneli kadınlarımızın girişimcilikleri ile sadece Edirne’ye değil tüm Türkiye ve Balkanlara örnek olabileceğini göstereceğiz. Önümüzdeki aylarda bu kooperatif sayını günden güne arttıracağız. Şu anda gayet iyi gidiyoruz, kurmuş olduğumuz her kooperatife üretimlerin devam etmesi için pazarlama dâhil her türlü desteği veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz” dedi.

 759 total views,  2 views today

Next Post

2021 YILI AHİSİ ADNAN VARSAVAŞ ŞED'İNİ KUŞANDI

34.Ahilik Haftası Kutlama programı kapsamında Edirne’de Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende “ŞED Kuşanması” gerçekleşti.Hafta boyunca renkli görüntülere sahne olan Ahilik Haftası Kutlamalarının 4.Gününde Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.Törene Edirne Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun, Edirne Belediye başkanı Recep Gürkan, Yılın Ahisi Adnan Varsavaş, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp