Edirne Valisi Ekrem Canalp, okul meclis başkanları ile bir araya geldi

admin

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 2023 Eğitim Vizyonu Edirne ‘Edirne İlham Veren Sohbetler’ projemiz kapsamında İlimiz geneli resmi özel orta öğretim okullarımızın Okul Meclis Başkanları ile bir araya geldi.

Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi konusu önem arz etmektedir.

Ayrıca, öğrencilerimizin yaşadıkları şehrin çeşitli kurumlarındaki yöneticilerle bir araya gelmeleri, rol model, mesleki kariyer, sosyal etkinlikler, öğrencilerimizin yaşadığı şehre aidiyet duygusu bakımından son derece önemlidir.

2023 Eğitim Vizyonu Edirne projelerimizden; öğrencilerimizi toplumdaki örnek ve lider kişilerle bir araya getirerek, başarılı kişilerin kariyeri, eğitim hayatlarıyla ilgili tecrübe ve kültürel birikimlerinden istifade etmesini sağlamak amacıyla hazırlanan ‘Edirne İlham Veren Sohbetler’ projemiz kapsamında Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp, okul meclis başkanları ile bir araya geldi.

Edirne İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen buluşmada İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, İl Özel İdare Genel Sekreter V. Alaaddin Uğur, Müdür Yardımcıları Kemal Soytürk ve Cemal Turan ile ilimiz geneli Resmi/Özel ortaöğretim okullarımızın okul meclis başkanları hazır bulundular.

Sohbet ortamında gerçekleşen toplantının ardından Vali Ekrem Canalp, günün anısına öğrenci meclis başkanları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 390 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan, nedenini bir kez daha anlattı

431. Mimar Sinan’ı Anma Etkinliklerinde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Selimiye Rekreasyon Projesi’ni neden gerçekleştirmediklerini ayrıntılı bir şekilde anlattı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Koruma  Yüksek Kurulu’nun Selimiye Rekreasyon Projesi’ni durdurma kararı verdiğini ve bu karar için Edirne İdare Mahkemesi’ne açtıkları davanın devam ettiğini belirten Gürkan, “Önümüzdeki dönem Selimiye Rekreasyon […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp