Edirne Valisi Ekrem Canalp’in 19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Mesajı

admin

Edirne Valisi Ekrem Canalp 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle yayınladığı mesajda; “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” ve “Mareşallik” rütbesinin verilişinin 100. Yıl dönümünde, Cennet Vatanımız ve Şanlı Bayrağımız için büyük kahramanlıklar gösteren gazilerimizin “19 Eylül Gaziler Günü”nü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda verilen kahramanlık mücadeleleri ile doludur. Türk Milleti, var olduğu günden bu yana, ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı yediden yetmişe canı pahasına mücadele etmiştir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir.

Aziz milletimiz, kutsal değerlerini, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen kahramanlarımız sayesinde karşısına çıkan tüm badireleri atlatacak güce, dirayete ve kararlılığa sahiptir.

Hiç şüphesiz, şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri ve Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleridir.

Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinciyle; Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olan gazi ve malullerimizi de en derin şükran, sevgi ve saygıyla selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.”dedi.

 405 total views,  10 views today

Next Post

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanını seçmek için sandığa gitti!

Türkiye Değişim Partisi’nin üyeleri Genel Başkan Adayını belirlemek için sandık başına gitti. Edirne İl Binasında üyeler için sandıklar kuruldu. Parti üyeleri Genel Başkan adayını seçmek için oy kullandı. Başta Edirne olmak üzere tüm illerde eş zamanlı olarak sandıklar kurulup temayül yoklaması niteliğinde geçen oy verme işlemi yapıldı. Parti üyelerinin büyük […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp