Edirne Valisi Ekrem Canalp’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

admin

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; “Engellileri topluma kazandırmak ve hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli kardeşlerimize adanmış özel bir gündür.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının aşılabilmesi, hayat standartlarının yükseltilmesi, topluma kazandırılması hususlarındaki girişimlerin güçlendirilmesi, bu alandaki toplumsal hassasiyet ve bilincin yükseltilmesi için önemli bir fırsattır.

“Uzun ince bir yoldayım” diyerek milletimizin gönlüne giren Aşık Veysel, üst üste iki kez Avrupa Şampiyonu ve Dünya İkincisi olan Ampute Futbol Milli Takımımız, Dünya Şampiyonu Milli Tekvandocu Ayşe Dudu Karatay, halterde Dünya Şampiyonu olan Nazmiye Muratlı, Edirne’mizden yetişen Paralimpik Görme Engelli Judocu Ecem Taşın Çavdar, yüzmede başarılar kazanan Özge Üstün ve daha nice başarılı sporcumuz, sanatçımız, insanımız.

Engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, birçok mucizesine şahit oluyor, onların yaşama sevinciyle hayata sarılmalarından büyük bir mutluluk duyuyoruz. Spordan sanata, eğitimden çalışma hayatına kadar hemen her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin bu azim ve özgüvenleri her türlü takdiri hak etmektedir.

Unutmayalım ki, her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, kalıcı çözümler üretmek için çaba göstermek, sadece engellileri ve ailelerini ilgilendiren bir husus değil, toplum olarak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle Devletimizin sağladığı bütün imkânlarla her zaman engelli kardeşlerimin yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, sevdikleriyle beraber mutlu, huzurlu yarınlar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

 623 total views,  2 views today

Next Post

Vali Canalp; Olumsuz Hava Koşulları ve Yoğun Sis Nedeniyle Yarışları İptal Etmek Zorunda Kaldık

Edirne’de bugün yapılması planlanan Türkiye Liqui Moly Motokros Şampiyonası Final Yarışları, yoğun sis nedeniyle iptal edildi. Federasyon yetkilileri yoğun sis sonucu hakem heyetinin sporcuları 3 ayrı atlama rampasında görememesi nedeniyle yarışma kuralları gereğince yarışların iptal edildiğini duyurdu. Vali Canalp; bahar döneminde Balkan ve Avrupa Şampiyonalarının bu pistte gerçekleştireceğini söyledi. Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp