EDİRNE VALİSİ EKREM CANALP’İN KAKAVA VE HIDRELLEZ KUTLAMA MESAJI

admin

Edirne Valisi Ekrem Canalp yayınladığı mesajda; “Değerli Edirneliler; millî kültürümüz ve toplumsal hayatımız için özel anlam taşıyan, birliğimizin, beraberliğimizin ve kardeşliğimizin simgesi yeni bir “Kakava ve Hıdrellez” şenliklerine sizlerle birlikte ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Baharın müjdecisi olan “Kakava ve Hıdırellez” tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de yüzyıllar boyunca büyük sevinç ve heyecanla, şenlik havasında kutlanmaktadır.

Coğrafyamızda birliği, barışı, baharın uyanışını temsil eden ve coşku içerisinde idrak edilen bugünün sevgi, saygı ve dayanışma içerisinde kutlanması, bu kıymetli kültürel mirasımızın yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması adına son derece değerlidir.

2016 yılında Edirne Valiliği tarafından başvurusu yapılan ve 2017 yılında UNESCO’nun somut olmayan kültürel miras listesine alınan Kakava ve Hıdırellez şenliklerini bu yıl pandemi nedeniyle maalesef sembolik olarak kutlamak zorunda kalıyoruz. Ancak inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda yine hep birlikte, coşkuyla, sevinçle, gönül gönüle Kakava ve Hıdırellezi kutlayacak, bu değerli kültürel mirasımızı yaşatmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; gelenek ve göreneklerine sahip çıkan, atalarımızdan aldığı kültürel mirası daima özenle yaşatarak gelecek nesillere aktaran siz değerli hemşerilerimin Hıdrellez ve Kakava şenliklerini kutlar, tüm halkımıza sağlık ve huzurlu günler dilerim.” dedi.

 238 total views,  2 views today

Next Post

BELEDİYE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

Edirne Belediye Meclisi Olağanüstü toplanarak, Selimiye Camii Çevresi Kentsel Tasarım ve Peyzaj Projesi’nin Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu onayı alınmış projelerinin temini ve uygulanması ile “Yemiş kapanı Hanı Koruma ve Yeniden İşlevlendirme Projeleri”nin çizdirilmesi ve uygulanması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Belediye arasında ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi ve protokol yapılması, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp