Edirne Valisi Ekrem Canalp’in Kurban Bayramı Mesajı

admin

Edirne Valisi Ekrem Canalp Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “Toplumsal hayatımızın simgeleşen günlerinden biri olan ve insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı dini bayramlarımız; karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği, dargınlıkların unutulduğu, toplumsal barışın, millet olma bilincinin ve birlikte yaşama iradesinin güç kazandığı, insanları birbirine yakınlaştıran, aynı düşünce ve duygularda buluşturan özel günlerdir.

Millet olarak bizleri daima diri tutan, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik ruhunun güçlendiği bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramlar insani duygularımızı derinleştirmekte, merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır.

Üzerinde yaşadığımız bu güzel memleketin, inancında ve kültüründe var olan dayanışma, yardımlaşma, hoşgörü ve kardeşlik duyguları bayramlarda daha büyük bir önem taşımaktadır. İnanıyorum ki, bu bayramda da bu ruhu gösterecek; kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayram geçireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Kurban Bayramı’nın, ülkemize ve tüm İslam âlemine huzur ve barış getirmesi temennisiyle, bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anar, herkese sevdikleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmelerini diler, selam ve saygılarımı sunarım.”dedi.

 581 total views,  2 views today

Next Post

İl Müdürü Atilla BAYAZIT’tan Kurban Bayramı Mesajı

Edirne İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Atilla BAYAZIT yayınladığı mesajda; “Kurban Bayramı sebebiyle; Büyükbaş ve Küçükbaş hayvan hareketlerinin yoğun olduğu bu dönemde gerek insan gerek hayvan sağlığını tehdit edebilecek olumsuzlukların önlenmesi amacı ile bir takım tedbirler alınmıştır. Yetiştiricilerin, kurbanlık hayvan satıcılarının ve alıcılarının bu tedbirlerin gereklerini yerine getirmeleri önemlidir. Hayvan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp