Edirne Valisi Ekrem Canalp’ın Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

admin

Edirne Valisi Ekrem Canalp 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 90.ncı, bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak kutlanmaya başlanmasının ise 38. yılına ulaşmanın heyecanını yaşıyoruz.

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın yetişmesinde önemli rol oynayan öğretmenlik sadece bir meslek değil aynı zamanda iyi bir insan yetiştirme sanatıdır. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk İzmir Erkek Öğretmen Okulu’nda yaptığı konuşmada ;“Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz millet namını almak yeteneğini elde edememiştir.” diyerek öğretmenlerin geleceğin mimarı olduğunu ifade etmiştir.

Eğitim kalitesini artırmak amacıyla ilimizde yapılan yatırımlarla derslik sayısını arttırarak ülke ortalamasının üzerine çıkardık. Fiziki anlamda yapılan bu iyileştirilmenin ardından öğretmenlerimizin gayretleri ve öğrencilerimizin artan başarıları ile Edirne artık eğitim şehri haline gelmiştir. Edirne’de 2018-2019 eğitim öğretim yılında toplam 56 bin 155 öğrenci ile 4 bin 219 öğretmen ve idareci ders başı yapmıştır.

Hayatını mesleğine adayan, fedakâr ve saygıdeğer öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu ve huzurlu yıllar geçirmelerini diliyorum.”

 

 108 total views,  2 views today

Next Post

Av.Koray Uymaz; “Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir”

AK Parti Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Av. Koray Uymaz 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır.” Dedi. Uymaz açıklamasında; “Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir. Geleceğimize yön verecek olan gençlerimizin yaşamlarının […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp