Edirne Valisi Günay Özdemir’in 18 Mart Şehitler günü mesajı

admin

Edirne Valisi Günay Özdemir 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü ile ilgili yayınladığı mesajında; “Binlerce yıllık tarihi şan, şeref ve zaferlerle dolu olan İstiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan Türk Milleti hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, vatan topraklarını canı ve kanı pahasına korumuştur.

‘’Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’’ düsturu ve ‘’Ölürsek cennet; kalırsak vatan bizimdir’’ inancı ile yurt savunmasında gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimiz! Sizlere minnet ve şükran duygularımızı sunuyoruz. Ergenekon’dan Malazgirt’e, Malazgirt’ten Çanakkale’ye kaderimizi belirleyen parlak zaferler şanlı tarihimizin dönüm noktalarıdır. Döneminin en çetin şartlarında adeta imkânsızın başarıldığı Çanakkale’de tarihte benzeri görülmemiş bir destan yazılmıştır. 18 Mart 1915 tarihinde Çanakkale Deniz Zaferi de tarihin akışında çok önemli bir dönüm noktası olmuş, yok edilmek istenen milletimiz, tarih sahnesinde yerini koruyacağını ve Çanakkale’nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.

Dün Çanakkale’de destan yazan kahraman Türk askeri, bugün ise Fırat Kalkanı Harekâtında olduğu gibi Zeytin Dalı Harekâtında da ülke güvenliği ve dünya barışı için canı pahasına yeni bir destan yazmaktadır.

Geçmişi olmayanın geleceğinin de olamayacağının bilinci ile 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

 60 total views,  2 views today

Next Post

CHP İl Başkanı Pekcanlı'dan 18 Mart Şehitler günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı “Çanakkale Savaşı, 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan tüm Anadolu’ya bir güneş gibi doğarak yayılan Ulusal Kurtuluş Mücadelemizin habercisi olmuştur” dedi. Pekcanlı18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.Yaptığı açıklamada “18 Mart Çanakkale Zaferi ,Türk Milletinin başka bir ulusa boyun eğmeyeceğini gösteren […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp