Edirne Valisi Günay Özdemir’in 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı

admin

Edirne Valisi Günay Özdemir 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin ve bu anlamlı günün öğretmenler günü olarak ilan edilmesinin yıl dönümünü kutluyoruz.

Gelecek nesillerin yetişmesinde, olgunlaşmasında, fikir ve kanaat sahibi olmalarında hayati bir rolü olan öğretmenlerimizin, geleceğimiz açısından taşıdığı önem hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar önemlidir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk; ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ ifadesiyle, Hz Ali’nin ‘Bana bir haf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözüyle öğretmenlik mesleğinin kutsal olduğu kadar üstlendiği sorumluluğa dikkat çekmektedir.

Serhat kenti Edirne’de 2017-2018 eğitim öğretim yılında, toplam 54 bin 901 öğrenci eğitim öğretime devam ederken 4 bin 213 öğretmen ve idareci, 471 personel olmak üzere toplam 4 bin 684 kişi eğitime destek vermektedir. İlimiz derslik başına düşen öğrenci bakımından ülke genelinde ilk sıralarda bulunmaktadır. Bizlerde; gençlerimizin daha iyi eğitim alması için tüm imkânlarımızı seferber ederek, devlet vatandaş işbirliği ile yeni okullar, inşa ettik etmeye devam edeceğiz. İl genelinde binaların fiziki yapısını güçlendirirken eğitim seviyemizi de daha da yükseltmeliyiz.

 

Bu vesileyle, hayatını mesleğine adayan, fedakâr ve saygıdeğer öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, aileleri ve öğrencileri ile birlikte mutlu, huzurlu yıllar temenni ediyorum” dedi.

 209 total views,  2 views today

Next Post

Öğretmenlere anlamlı hediye

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Edirne’de görev yapan öğretmenleri unutmadı. Tüm okullara Atatürk Biblosu ile ilkokullara 3’er adet bank hediye edilirken, hediyeler Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu ve Meclis üyeleri tarafından takdim edildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Kasım öğretmenler Günü’nde Edirne’de görev yapan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp