Edirne Valisi Günay Özdemir’in Edirne’nin Fethi Kutlama Mesajı

admin

Edirne Valisi Günay Özdemir yayınladığı mesajında; “Medeniyetler şehri Edirne 5 Mayıs 1361 yılında fethedilmiş ve o günden bu güne Türk yurdu olarak olmuştur.

Bir çağı açıp bir çağı kapatan medeniyetin temelleri 657 yıl önce Edirne’nin fethi ile atılmıştır. Bu temeller üzerine insan odaklı kurulan medeniyet şehri Edirne’de bütün inanç ve düşüncedeki insanların ortak yaşama biçimini yine bu şehirde geliştirerek yüzyıllar boyunca huzur içinde yaşamışlardır. Fethettiği her yere barış ve huzur götüren Osmanlı İmparatorluğu farklılıkları iyi yönetmiş ve bu medeniyet İstanbul’un fethini hazırlayan medeniyet olmuştur. 657 yıl boyunca Anadolu’nun Avrupa’ya açılan kapısı, karar merkezi olan bu anıt kent, Balkanlar’daki her türlü sosyal, politik gelişmenin ve savaşların etkisini de yüreğinde hissederek daima barış ve kardeşliğin şehri olmuştur.

Bu vesileyle; Edirne’nin fetih yıldönümünü kutlar,tüm halkımıza huzur ve sağlıklı günler dilerim.” Dedi.

 89 total views,  2 views today

Next Post

İmzalar “Bilge Başkan” için

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Saadet Partisi, adaylık için şart koşulan 100 bin imzayı toplama çalışması başlattı. Saadet Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Bilge Başkan Temel Karamollaoğlu, tavır ve yaklaşımlarıyla, birleştirici üslubuyla halkın takdirini toplayarak siyasete imzasını attı… Dün de  “Bilge Başkan”ın Cumhurbaşkanı adaylığı için halkımız imza atmaya başladı. Son dönemde iyice gerilen, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp