Edirne Valisi Hasan Duruer Cem Evini Ziyaret Etti

admin

Edirne Valisi Duruer  Edirne Cem Evi ziyareti sırasında  yetkililerle görüşüp sorunlarını dinledi .Bu arada Cem Evine mutfak yapımı için 10 bin lira katkı sözü verdi. Batı Trakya’ya yapacakları seyahatler için araç sağlanacağını  söyledi.

Edirne Valisi  Hasan Duruer Şükrü Paşa Mahallesinde bulunan Cem Evini ziyaret etti. Cem Vakfı Başkanı  Mustafa Çetin,Edirne Şöförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, Şükrü Paşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı ile  Cem Evinin yapımında emeği geçenlerin katıldığı toplantıda.konuşan Vali Duruer Cem Evinden  başvuruda bulunanların Batı Trakya’ya yapacakları geziler için araç tahsis edileceğini,  ayrıca pasaport alımlarında kolaylık sağlanacağını ve bu seyahatlerinde rehber görevlendirileceğini kaydetti.

Yurt dışına sema ekibinin gönderilmesi durumunda  ve yurt dışından gelecek misafirleri için her türlü desteğin verileceğini belirtti.  Duruer başvuruda bulunan 10 kişi için  Halk Eğitim Merkezinde saz kursu açılacağını söyledi.

Cem Vakfı Başkanı Çetin Cem Evi Bahçesine bir yemekhane yapmak istediklerini, onun için  destek talepleri  üzerine  Vali Duruer, Cem Evine yemekhane yapımı için  Valilikçe 10 bin lira yardım yapılacağı sözü verdi.

 313 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de İlk Kez Bir Okulun Bahçesine Bisiklet Parkı Yapılacak

Edirne il merkezinde ilk kez bir okulun bahçesine bisiklet parkı yapılıyor. 1300’e yakın öğrencisiyle Edirne’nin nüfus bakımından en kalabalık okulu olan Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi’nin bahçesine bisiklet parkı yapılacak. Yatılı ve yatılı olmayan öğrenci sayısıyla Edirne’nin en kalabalık okullarından biri olan Kız Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi, Edirne’de […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp