Edirne Valisi Hasan Duruer’in 10 Kasım mesajı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Valisi Hasan Duruer yaptığı açıklamada; “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ü, ebediyete intikalinin 75’nci yılında milletçe saygı, şükran ve minnetle anıyoruz.

29_ekim_bayram_VALİ_KONUŞMA

Büyük Önder Atatürk, yaşamı, yaptıkları ve tarihi başarılarıyla tüm dünyanın saygısını kazanmış, örnek bir devlet adamı, tüm hayatını Türk Milletine adamış, milleti ile birlikte, Kurtuluş Savaşı’nda tarih önünde büyük bir zafer kazanarak, tarihin akışını değiştirmiş, gerçekleştirdiği devrimlerle bizlere aydınlık bir geleceğin kapılarını açmış büyük bir liderdir. Büyük Önderin aramızdan ayrılışının 75.Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kazanımları ve O’nun ilke ve inkılâpları ışığında; hoşgörü, uzlaşma, birlik, beraberlik ve barış içinde yaşamak, modern dünya ailesinin en saygın üyeleri arasında olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığı için çok çalışmak, hepimizin temel bir görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 75 yıl önce ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, rahmet, minnet, şükran ve özlemle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

 186 total views,  2 views today

Next Post

DİKKATE ALACAKSINIZ.!

Edirne’de bazı kuruluşlarımızın mahalli basında yer alan haklı uyarılarını dikkate almadıkları yolunda yakınmalar var. Bizler de böyle durumlara ilgisizliğe tanık oluyoruz. Kamu ve özel sektör temsilcilerimizin bazıları. Yerel basınını gündemine gelen haberlerin bir süre sonra unutulacağı onun için bu uyarıların önemsenmemesi fazla etkili olamayacağı görüşünü savunuyorlar. Ne acıdır ki, bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp