Edirne Valisi Hasan Duruer’in 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Kutlama Mesajı

admin

Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şahlanan bir milletin bağımsızlığının ve egemenlik aşkının ibret verici kahramanlık destanıdır.

Tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutan ve lideri ortaya çıkarmıştır. Yine bu savaşlarda gösterilen azim ve irade, milletimizin kendine olan güvenini artırmış, bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır.

Bağımsızlığımızın ve özgürlüğümüzün simgesi Cumhuriyetimizi aynı ruh ve anlayışla korumak temel sorumluluğumuzdur. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi, temel ilke ve nitelikleriyle geleceğe, dünya milletleri arasında hak ettiği konuma taşımak için mücadele verirken, bizi millet yapan yüksek değerleri canlı tutmalı, daima yüceltmeliyiz.

Her zaman gönlümüzde yaşayacak aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarla dolu hatıraları, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin yaşatılmasının en büyük teminatı olacaktır.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.ERC_2476

 154 total views,  2 views today

Next Post

Kan Bağışı Kampanyasına ETSO’dan Destek

ETSO’da 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde kan bağışı kampanyası düzenlendi. Edirne Kızılay Kan Bağış Merkezi ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile   organize edilen Gönüllü Kan Bağışı Kampanyası, ETSO hizmet binası giriş kat fuaye alanında gerçekleştirildi. ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Güler yaptığı açıklamada, Edirne Kızılay Kan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp