Edirne Valisi İl Genel Meclisini Ziyaret Etti

admin

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin İl Genel Meclisinin Ağustos ayı toplantısına katıldı. Vali Şahin burada yaptığı konuşmada her ay toplantıya katılacağını söyledi.  Toplantıya Özel İdare Genel Sekreteri Muhammet Öztürk, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, CHP İl Başkanı Oktay Bozkurt, Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş katıldı.

VALİDEN ZİYERET (1)

Edirne Valisi Şahin İl Genel Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada daha önce görüşüldüğü gibi İl Genel Meclis üyeleri ile ikinci kez bir araya geldiğini belirterek şunları kaydetti.” Bundan böyle idaremizce neler yapıldığı veya neler yapılacak bunları sizin kanalınızla dinlemek bizim görevimiz çünkü sizler ilçelere gittiğinizde şunlar yapılıyor diye elinizde bir veri bulunacaktır. Bilindiği gibi önemli bir afet geçirdik. Bu afetten iki köyümüz ciddi hasar gördü. Uzunköprü ilçemizde binalar su altında kaldı. Bu afette kısmen de olsa köprülerin de etkili olduğu görüldü. Bu köprülerin yenilenmesi konusunda DSİ devreye girdi. Bu hasar nedeniyle Uzunköprü Belediye Başkanının bize görderdiği 300 bin TL’lik hasar tespitini bakanlığımıza ilettik. Umarım bu meblağ kısa zamanda gelir. Belediye hasarları giderir. Özellikle Sığırcılı ve Aslıhan köyleri ciddi hasar gördü. 15 hasarlı binanın yapılması için 15’er bin liralık yardım Sosyal Yardım vakfına aktarılacak. Diğer yandan yıkılan 31 adet bina ahır ve odunluk olduğu için hasarda dikkate alınmadı.

VALİDEN ZİYERET (2)

Yardım sadece konutlara yapılıyor. Uzunköprü’de üç köprümüzün hasar görmesi önemli. Biz de bunun için 13 milyon Tl hasar talebinde bulunduk. Bu felaketin yaşandığı gün metre kareye 225 kilogram yağmur düştü. Özel idare personelimiz görevlerini hakkıyla yapıyorlar. 72 okul ihale edildi. Bunlar büyük ve küçük onarımlar. Bunların %80’i tamamlanmış durumda. Bundan 10 sene önce bir yandan bina yapılıyor diğer taraftan bina yapımı sürüyordu. Bir yerin güzelliği okulun, caminin ve muhtarın bulunduğu yerle anlaşılır. Meriç Hükümet konağının da ihalesi yapıldı. 4 yeni okulun yapılması bunlardan merkezde Kadripaşa 17 derslik bir okul. İhalesi gerçekleşti.   Yine merkezde 17 derslikli Kavgaz da ihale edildi. Uzunköprü Harmanlı köyü 10 derslikli ilköğretim okulunun bu ay içinde ihalesi yapılacak. Keşan ilçesinde 200 öğrencilik Fen Lisesi nin pansiyon ihalesini bu ay içinde gerçekleştireceğiz. Bu ihaleleri adam gibi yüklenicilere vereceğiz. Bir diğer husus da tarımda da güzel çalışmalar yapılıyor. Tayakadın, Bakışlar sulaması projesi %70 oranında gerçekleşti. Havsa Necatiye, Enez Karaincirli, Havsa Abalar, Büyükdöllük, Kiremitçisalih köyleri kanalizasyon ikmal inşaatları Özel idaremizce yapılıyor.

VALİDEN ZİYERET (3)

Köydes kapsamında 36 köyün su tesisi yapıldı. Enerji nakil hattı, depo onarım işlemleri de devam ediyor. Asfaltlama üçte iki oranında. Yağmurların fazla olması yol çalışmalarımızı aksattı. Köylerimizde 1. Kat asfalt kaplamada 19 kilometre,2.kat asfalt kaplamada 40 km yolun yapımı tamamlanmıştır. Ayrıca 638 km yolunda yağma çalışmaları tamamlanmıştır. Ayrıca devlet vatandaş işbirliği ile yarısı devletin, yarısı vatandaşın katkıları ile yapılacak işlerin hacmi 1 milyon tl yi bulmuştur. Daha sonra konuşmasını sürdüren Edirne Valisi Dursun Ali Şahin; Edirne’deki 11 köprünün aydınlatılması, Muradiye Camii çevresinde kentsel dönüşümün yapılması, Selimiye Camii Şadırvanı’nın üstünün kapatılması, Kapıkule yolunda 11 km orta kaldırım aydınlatması, Kapıkule’ye tır parkı kararının çıkartılması, Edirne OSB ye kanalizasyon arıtması yapılması ve doğal gaz getirilmesi, Keşan ve Uzunköprü İlçelerine doğal gaz getirilmesi, Katı atıkların sorun olmaktan çıkarılması, Edirne’de bulunan Suriyelilerle ilgili yapılacak işlemler konusunda açıklamalarda bulundu. İl Genel Meclisi Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i aralarında görmekten mutlu olduğunu belirtti.

VALİDEN ZİYERET


 

 

 82 total views,  2 views today

Next Post

Uyuşturucu Tacirlerine Büyük Darbe

-Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, yaptığı açıklamada, -“Ekiplerimizin yaptığı operasyonlarda toplam 5 kilo 643 gram kamuoyunda Bonzai olarak bilinen ve bir tür sentetik uyuşturucu olan Kannabinoid maddesi ele geçirildi” -“Ele geçirilen sentetik kannabinoid maddesinin incelenmesi sonucu, bu miktar ile yüzlerce kilogram Sentetik Bonzai elde edilebileceği ve piyasaya sürülecek ürünün […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp