Edirne Valisi ve Belediye Başkanı’ndan yeni sezon ziyareti

admin

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve Belediye Başkanı Recep Gürkan Edirne Belediyesi Edirnespor Kadın Basketbol Takımının antrenmanını ziyaret ederek yeni sezonda başarılar dileyip, desteklerini açıkladılar.

Ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları Çiğdem Gegeoğlu, Selçuk Çakır, Belediye Meclis Üyesi Hasan Yürek, İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Geçmiş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak ve Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’da hazır bulundular.

Edirne Valisi ve Belediye Başkanı’ndan yeni sezon ziyareti (5)

 

 

 

 

 

 

Bir süre antrenmanı izleyen Vali Şahin ve Belediye Başkanı Gürkan daha sonra oyuncuları ve teknik heyeti tek tek tebrik ettiler. Daha sonra oyuncularla birlikte potaya atış yapan Vali Şahin ve Başkan Gürkan takımla sohbet ettiler.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Şahin ve Başkan Gürkan, Kulüp başkanı Boyacıoğlu ve baş antrenör Hakan Acer yeni sezon ve takımla ilgili düşüncelerini dile getirdiler.

Edirne Valisi ve Belediye Başkanı’ndan yeni sezon ziyareti (3)

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin valilik olarak üstlerine ne düşüyorsa onu yapacaklarını belirterek “Sezon açıldı. Günde iki antrenman yapılıyor. İnşallah şampiyonluğa koşacak olan bir takım oluşturuldu. Emeği geçenleri kutluyorum. Tabii ki biz de üstün bir vilayet olarak üstümüze düşeni yerine getireceğiz. Tabii belediye başkanımıza ve teknik direktöre ve takım kaptanına müteşekkir olduğumu ifade ediyorum. Diyorum ki gelecek yakındır. Bir başlangıç yapıldı. Her başlananın güzel sonuçlarla sonuçlanması bizim için de mutluluk olur. Edirne için de o şekilde. Yüz güleç olarak başlandı. İnanıyorum ki bu güleç yüz sonunda da öyle olacaktır. Teşekkür ederim” dedi.

Edirne Valisi ve Belediye Başkanı’ndan yeni sezon ziyareti (4)

 

 

 

 

 

 

Daha sonra söz alan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise kulübün amatör ruhunu korumakla birlikte anlayış olarak daha profesyonel bir yerde olduğunu vurgulayarak; “Biliyorsunuz Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden bir takıma sahibiz. Bu Edirne olarak gurur verici. Çünkü bu ligde yer alan takımlara baktığımızda hepsi ekonomik anlamda bizim kat kat fazlamız bütçelere sahip. İşte Beşiktaş’ı, Fenerbahçe’si, Galatasaray’ı ve diğerleri olmak üzere.  Ama tüm bu zorlu rakiplere rağmen geçtiğimiz sezon Edirne Belediyesi Edirnespor Kadın Basketbol Takımı ligi ilk sekizde tamamlayarak play-off’a kaldı ve ligin en iyi ikinci takımı seçildi. Bütün hakemler, hocalar ve antrenörler tarafından yapılan oylamayla. Bu başlı başına bir mutluluk. İkinci mutluluğumuz da play-off’a kaldık, ilk sekize kaldık. Avrupa kupalarına katılma hakkı kazandık. 29 Ekim’de de Avrupa kupalarının ilk maçını Edirne’de yapacağız. Yine geleneksel Cumhuriyet kupamızı yapacağız. Yine önemli takımlar gelecek. Avrupa kupasında 3 tane dış saha maçımız olacak biri Beyaz Rusya’da diğerleri Rusya’da. Soğuk bir bölgede oynayacağız. Bu maçlar Kasım-Aralık aylarına rastlıyor ve takımla beraber gideceğiz ve takımımıza orada destek olacağız. Ben bu yıl da geçen yıl ki gibi başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyor ve Edirneli basketbol taraftarlarına unutulmaz dakikalar, unutulmaz anlar yaşatacağımıza eminim. Kulüp başkanımız Murat Boyacıoğlu başta olmak üzere yönetime, hocalarımıza, teknik yönetime, oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Bu yıl amatör ruhumuzu korumakla birlikte, anlayış olarak daha profesyoneliz, daha da iyi olacağına yürekten inanıyorum. Sakatlıkların olmadığı başarılarla dolu bir sezon diliyorum” dedi.

Edirne Valisi ve Belediye Başkanı’ndan yeni sezon ziyareti (1)

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi Edirnespor Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu ise büyük bir aile olduklarını ve koskocaman bir yüreğe sahip olduklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “En önemli noktamız bir aile olmamız. Aile olduğumuzu sayın Valimizin, sayın Belediye Başkanımızın, sayın Belediye Başkan Yardımcılarımızın, Edirne siyasetinin ve Edirne sporuna ilgi gösteren herkesin burada olmasından dolayı, bir aile olmamızdan dolayı son derece mutluyum. Belediye Başkanımızın da söylediği gibi her şey para değil.        Bazı insanların yüreklerinin büyük olması lazım. Biz Edirne’nin yüreğinin gerçekten büyük olduğunu sporda da marka olan Edirne Belediyesi Edirnespor’un yüreğinin büyük olduğunu her zaman gösteriyoruz. Bu konuda gördüğünüz gibi ufak bir sezon açılışı yaptık sayın büyüklerimizle beraber. Ve en önemlisi basının ilgisi bizim için çok önemliydi. Basın mensubu arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu ailenin en önemli bireylerinden biri de basın. Sizlere teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü her zaman olduğu gibi yine Belediye Başkanıma yapıyorum.  Büyük yüklerin altına giriyor, biz de elimizden geldiği kadar başarıyı yakalamaya çalışıyoruz. Belediye Başkanım, Başkan Yardımcılarım, bizim yönetim  kurulu üyelerimiz gerçekten çok fedakarca çalışıyoruz. Bu takımı oluşturmak, gördüğünüz gibi alt yapısıyla, üst yapısıyla, Amerikalı milli oyuncusuyla, Sırbistan Milli Takım oyuncusuyla, Ukrayna Milli Takımının oyuncusuyla bir marka olduk. Edirne Belediyesi Edirnespor geçtiğimiz sezon Türkiye’nin en iyi ikinci takımıydı. Bu sene hedef çalışarak en iyi takım olmak. Bunun için en önemli parça yürek. Ve bu yüreğimizin de olduğunu biz biliyoruz. Taraftarlarımıza, sezon öncesi, hepsine şimdiden teşekkür ediyorum. Çünkü burayı yine coşkulu bir arenaya çevirecekler. Edirne Belediyesi Edirnespor olarak hedefimiz; Fairplay ve Edirne’de maç kaybetmeden bir yerlerde olabilmek. Avrupa Ligi’nde çok zorlu bir etabımız var. Uzak mesafelere gideceğiz. Ama dediğim gibi yüreğimiz büyük ve her zaman söylediğimiz gibi biz kocaman bir aileyiz. Kendi adıma bu ailenin bir bireyi olmak gurur verici. Herkese de bizlere verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.”dedi.

Edirne Valisi ve Belediye Başkanı’ndan yeni sezon ziyareti (2)

 

 

 

 

 

 

Takımın baş antrenörü Hakan Acer ise Edirne’de sihirli bir gücün olduğunu ve bu sihirli gücün ise bu aile yapısını gerçekleştirmekten kaynaklandığını dile getirerek “Sezonu geçen hafta Türk oyuncularımız ve alt yapıdaki oyuncularımızla beraber açtık ve çalışıyoruz. Yabancı oyuncularımız Eylül ve Ekim aylarında takıma katılacak. Bu sene güzel bir lig olacak ve Avrupa ve Türkiye liginde oynayacağız. Gerçekten Edirne Belediyesi Edirnespor Basketbol Kulübü geçen sezon güzel bir başarı elde etti, play-off’lara kalarak Avrupa Kupalarına katılma hakkı kazandı. Bu sene de hedefimiz Avrupa kupalarında gidebildiğimiz kadar üst turlara gidebilmek. Türkiye liginde de istikrarlı olmak istiyoruz, yine play-off yapmak istiyoruz. Bu aile büyük bir aile ve bunu bugün de herkes gördü. En yukardan en aşağıya kadar birleşen, gelişen, büyüyen bir aile var. İnşallah biz de coach olarak, oyuncu grubu olarak hep beraber bu aileye katkıda bulunuruz. Bu gelişimi biraz daha yukarı çıkartabilirsek bizim için büyük mutluluk olacak. Bütün herkese teşekkür ediyoruz destekleri için,  Valimize, Belediye Başkanımıza ve Kulüp Başkanımıza. Buranın sihirli bir gücü var. Bu sihirli güç de böyle bir aile olabilmek. Büyük taraftar var, çok güzel taraftar var. İnşallah seyircimizin desteği, arzusu ve isteği ile beraber çok güzel bir sezon bizi bekliyor. Herkese teşekkür ederim” dedi.

 

 

 131 total views,  5 views today

Next Post

Darcan, “ayçiçeği verimi düşük fiyatlar ona göre belirlenmeli”

Edirne Ziraat Odları Koordinasyon Kurulu, İpsala Ziraat Oda Başkam Hüseyin DARCAN Başkanlığında toplandı.  Toplantının Konu ayçiçeğiydi. Başkanlara söz verildi. Tüm başkanlar tek tek fikirlerini beyan ettiler. Söz konusu yurt dışından gelen çiçek fiyatlarının %40 yağlı çiçeğin fiyatının 1.80 TL olduğu ve ham yağın da litresinin 4.250 TL olduğu beyan edildi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp