Edirne Valisi’nden Soydaş eğitimcilere ziyaret

admin

Edirne Valisi'nden Soydaş eğitimcilere ziyaret (1)

 

 

 

 

 

 

2.Türkçe Atölye Eğitimi nedeniyle Edirne’ye gelen 5 ülkeden 84 öğretmenin eğitimleri devam ediyor. Cuma güne sona erecek eğitimin ardında Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Kosova ve Gagavuzya’dan gelen Türkçe öğretmenleri, Çanakkale Şehitliğini ziyaret edecek. Soydaş Eğitimcileri Sosyal Bilimler Lisesinde ders gördükleri sınıflarda ziyaret eden Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, soydaş eğitimcilerin eğitim gördüğü sınıfları tek tek gezdi. Şahin, kendilerini buradan görmekten mutlu olduğunu belirterek hoş geldiniz. Dedi. Edirne Valisi Şahin,  konuşmasında şunları kaydetti; “ Balkan ülkelerinden ülkemize davet edilen 84Türkçe öğretmeni- burada Türk dilini öğretmeye çalışan öğretmen arkadaşlarımız Türkçede kendilerine yeni şeyler kazandırmak amacıyla burada eğitime tabi tutuluyorlar. Soydaş eğitimcilerimiz eğitimleri dışında Edirne’de tarihi yerleri de ziyaret ediyorlar. Konuklarımız hafta sonunda da Çanakkale ve Gelibolu’ya gidecekler tarihi yarımadayı gezecekler şehitlikleri ziyaret edecekler. Bu ziyaretleri kendileri için çok yararlı olmuştur. Öğretmenlerimiz gördüklerini gittiklerinde öğrencilerime anlatacaklar. Bu ziyaretleri öğrencilerine Türkiye’yi sevdirme bakımından çok önemli. Edirne uğrayıp geçilecek bir yer değildir. Edirne farklı bir il Edirne’ye gelince iki gün üç gün kalmak lazım” dedi.

Daha sonra okul konferans salonunda konuk öğretmenlere Valilik Danışmanı Veli Sarıkamış tarafından öğretmenlikle ilgili konferans verildi.

Edirne Valisi'nden Soydaş eğitimcilere ziyaret (2)

 106 total views,  2 views today

Next Post

Minibüs güzergâhlarında değişiklik

Edirne Belediyesi Ulaşım Komisyon’u minibüs hatlarındaki güzergâhlarla ilgili bazı değişikliklere gitti. Edirne Belediyesi Ulaşım Komisyon’un aldığı kararlar, Eylül ayında toplanacak olan Belediye Meclisi’nde görüşülecek. Edirne Belediyesi Ulaşım Komisyonu, Belediye Meclis Üyesi Savaş Üner başkanlığında toplandı. Toplantıya Komisyon Başkanı Savaş Üner, Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun ile komisyon üyeleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp