Edirne VELİ-DER kuruldu

admin

Eylül ayından beri kentimizde eğitim sorunlarına veliler penceresinden yaklaşarak müdahil olmaya “girişim” olarak çalışan ve bu konuda örgütlenmesini sürdüren Edirne Veli- Der (Edirne Öğrenci Velileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği)  kuruluş evraklarını tamamladı.

Eğitimden en çok etkilenen kesim olan veliler olarak eğitimdeki sorunları tespit etmek ve çözümlerinde aktif rol almak amacı ile kurulan derneğin amacı şu“Dernek, eğitim öğretim görmekte olan tüm öğrenciler ile velilerini, eğitim faaliyetleriyle ilgilenen ve eğitim kurumlarında çalışan herkesi ayrıca eğitim alanında çalışma yürüten ve bu alanla ilgilenen tüm eğitim gönüllülerini kapsar. Öğrenci tanımı içerisine kreş ve anaokulu aşamasından yüksek eğitim kurumlarında (yüksek lisans, doktora vs) öğrenim görmekte olan tüm öğrenciler, özel veya resmi kurumlarda faaliyet sürdüren eğitim öğretim kurumlarında eğitim gören, kurs faaliyetlerine katılan tüm kursiyerler, meslek eğitimi veya hobi faaliyeti kapsamında herhangi bir yerde faaliyette bulunan tüm öğrencileri kapsar.”

edirne VELİ-DER kuruldu (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Derneğe öğrenci velileri yanında eğitim sorunları ile ilgilenebilecek, emek harcayabilecek ve derneklere üye olma hakkı olan herkes üye olabilecektir.

Özellikle Okul Aile Birlikleri ile birlikte çalışmak yararlı olacaktır diyen dernek yöneticileri; “Özel olarak okul sorunlarının çözümünde Okul Aile Birlikleri ile çalışmak istemekteyiz. Okulların sorunlarının çözümünde sistem sorunu olanların Okul Aile Birliklerinin de içinde bulunacağı Veli- Der olarak çözmeyi hedeflemekteyiz.” dediler.

Sosyal medya sayfasında yüzlerce aktif kullanıcısı olan Veli-Der kuruluş toplantısını da onlarca kurucu veli ile yaptı. Kurucu yönetim kurulunu bu toplantıda belirleyen Edirne Öğrenci Velileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Edirne Veli – Der) evraklarını ilgili makamlara onaylatarak kentte kurulu olan dernekler listesinde yerini aldı.

Kurucular toplantısında seçilen Yönetim Kurulu’nda Başkanlığa Mustafa Aytekin seçildi. Başkan Yardımcılığında Münübe Türkoğlu Yeprem, Saymanlıkta Sevgi Bürcü, Sekreterlikte Ziya Gökerküçük görev aldı. Yönetim Kurulunu diğer üyeleri ise; Gülnihal Özdemir, Kamile Bildik, İlhan Tokatlı’dan oluştu.

Öğrenci velilerini dernek çatısı altında örgütlenmeye çağıran dernek yönetimi; “Sorunlarını derneğimize iletmek isteyen velilerimiz; edirnevelider@gmail.com mail adresi veya  “EDİRNE VELİ DER” adlı facebook sayfamızdan ulaşarak görüş ve önerilerini bizlere iletmelidirler.” dediler.

edirne VELİ-DER kuruldu (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veli- Der Yönetim Kurulu olarak; karne tatili olması nedeniyle öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, öğrencilerin iyi bir tatil yapması ve ikinci döneme hazırlanmaları için velilerin gerekli ortamı hazırlamalarını ve doğru davranışlar içinde olmalarını istedi.  Ayrıca sosyal medya sayfalarında sürekli olarak bu konuda uzmanların görüş ve önerilerini paylaştıklarını ve bunlardan yararlanmalarını da önerdi.

 

 

 

 

 

 

 621 total views,  2 views today

Next Post

BAŞTUĞ'dan ETSO'ya veda ziyareti

İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, Edirne İli’nde görev süresini tamamlamasından dolayı, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt’a veda ziyaretinde bulundu.               Edirne’de görev yaptığı sürece en iyi şekilde hizmet vermeye gayret göstererek, hem Edirne’yi ve Edirne halkını sevdiğini, hem de kendisine […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp