Edirne Veteranlar Spor Kulübü’nden organ bağışı

admin

umt_0976

 

 

 

 

 

Edirne Veteranlar Spor Kulübü mensupları, Üniversite Hastanesinde 29 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen bir törenle organlarını bağışladı. Törene Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ümit Nusret Başaran, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Derya Demirbağ Kabayel, Organ Nakli Merkez Müdürü Doç. Dr. Tamer Sağıroğlu, sporcular ve yakınları katıldı.

Organ Nakli Merkez Müdürü Doç. Dr. Tamer Sağıroğlu gerçekleştirdiği konuşmasında Ülkemizde organ naklinin Avrupa’ya kıyasla yüksek seviyede olduğunu belirterek organ bekleyen hasta sayılarına dikkat çekti. Ancak toplumumuzda organ nakli konusunda yeterli bilincin olmadığı da sözlerine ekleyen Doç. Dr. Tamer Sağıroğlu organ bağışçılarına da katkılarından ötürü de teşekkür etti.

umt_0947

 

 

 

 

 

Rektör Yörük Üniversitenin organ nakli konusunda oldukça iyi bir yerde olduğunu söyleyerek, organ nakli ile hastaların yaşam kalitesinin yükseldiğini belirtti. Hastalara şifa verilmesi için organ bağışını önemsediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Yörük, bu bağış ile kamuoyunda duyarlılığın daha da artacağını söyledi. Rektör Yörük, konuşmasını bağışçılara teşekkür ederek tamamladı.

Sporcular adına bir konuşma gerçekleştiren Trakya Üniversitesi personeli ve kulüp başkanı Muzaffer Yıldırım, Edirne Veteran Spor Kulübü olarak birçok alanda sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdiklerini söyleyerek, organ bağışı ile herkese örnek olmak istediklerini söyledi. Yıldırım, organ bağışında emeği geçen herkese ve sporcu arkadaşlarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından bağışçılar ve Rektör Yener Yörük organ bağışı formlarını imzaladılar.

umt_0991

 

 110 total views,  2 views today

Next Post

Destek eğitim odalarının güçlendirilmesi projesi

          Destek eğitim odalarının güçlendirilmesi projesi Edirne Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; “Hüseyin Hüsnü Tekışık Rehberlik ve Araştırma Merkez Müdürlüğü tarafından koordine edilen Trakya Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında yürütülen “Destek Eğitim Odalarının Güçlendirilmesi Projesi” kapanış töreni […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp