Edirne Yabancı Basının İlgi Odağı Oldu

admin

Edirne Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce, Edirne’ye davet edilen toplam sekiz ülkeden 16 yabancı basın mensubu, “Yasa Dışı Göçle Mücadele” konusunda bilgilendirildi.

SAMSUNG CSC

Kapıkule VIP salonunda bugün yapılan bilgilendirme toplantısına, Sayın Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu, Emniyet Yabancılar Şube Müdürü Selçuk Öztürk, Basın-Yayın Enformasyon Şube Müdürü Uğur Ülgen, Jandarma Genel Komutanlığından görevlendirilen Albay Yüksel Oğuz ve çeşitli kurumlardan yetkililer katıldı.

Toplantının açılış konuşmasında söz alan Sayın Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, ülkemizin yasa dışı göçle mücadele konusunda üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirdiğini beyan ederek, diğer paydaş ülkelerle yağılacak iş birliğinin bu konuda önem arz ettiğini belirtti.

SAMSUNG CSC

Yabancı basın mensuplarını Edirne’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün devlet ve hükûmetçe yapılan faaliyetlerin iç ve dış kamuoyuna etkin bir şekilde duyurulması hususunda görevli olduğunu, yabancı basın heyetinin de bu çerçevede Edirne’ye davet edildiğini bildirdi.

SAMSUNG CSC

Toplantıda yasa dışı göçle nasıl mücadele edildiği ve Türkiye’nin bu konuda ne gibi önlemler aldığı hususu, Emniyet Yabancılar Şube Müdürü Selçuk Öztürk ve Jandarma Genel Komutanlığından görevlendirilen Albay Yüksel Oğuz tarafından yabancı basın mensuplarına tüm ayrıntılarıyla aktarıldı.

İki gün sürecek bilgilendirme programı ve basın gezisi çerçevesinde Edirne’ye gelen davetli gazeteci heyeti, yarın Uzunköprü’de bulunan sınır geçişlerinde ve geri gönderme merkezinde incelemelerde bulunacak.

 

 356 total views,  2 views today

Next Post

Günay; “Hedefim Lalapaşa’nın Çehresini Değiştirmek”

Lalapaşa CHP belediye Başkan Adayı Ayhan Günay gazetemizi ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında çalışmaları hakkında da bilgi veren Günay Lalapaşa’nın bugüne kadar ihmal edildiğini, yeterince hizmet gelmeyen bu sınır ilçesinin çehresinin değişmesi ve bir Avrupa şehri durumuna gelmesi gerektiğini vurguladı. Günay; “Bu hedef için Belediye Başkan adayı oldum. Uzun zamandır […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp