Edirne’de 57 Bin Öğrenci Karnesini Aldı

admin

Edirne’de 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sonunda 56 bin 76 öğrenci karnelerini aldı. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Plevne ilk ve Ortaokuluna giderek karne dağıtım törenine katıldı ve okulda incelemelerde bulundu.

plevne ilkokulunda karne töreni (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk döneminde okul öncesinde 4 bin 726, ilkokulda 17 bin 750, ortaokulda 16 bin 838, ortaöğretimde 17 bin 347 ve özel eğitimde 415 olmak üzere toplam 57 bin 76 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi.

plevne ilkokulunda karne töreni (3)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ve Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın katılımıyla düzenlenen törende, Plevne İlkokulunda öğrencilere karneleri verildi. Plevne İlkokul’unda Vali Dursun Ali Şahin, öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı ve halkoyunları ekibi gösteri yaptı. Öğrencilerle bir araya gelen Vali Şahin, sohbet ederek, sınıflarda karneleri dağıttı.

plevne ilkokulunda karne töreni (2)

 

 

 

 

 

 

 

2014-2015 eğitim-öğretim yılı yarıyıl tatili dolayısıyla Plevne İlkokulunda düzenlenen karne töreninde konuşan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, eğitim-öğretim yılına bir virgül konduğunu ifade ederek, “15 gün sonra eğitime devam edilecek. İlimizde 57 binin üzerinde öğrenci var. 57 bin öğrenciden 17 binin takdir belgesi alması, 8 bin öğrencinin teşekkür belgesi alması beni çok sevindirdi.

plevne ilkokulunda karne töreni (4)

 

 

 

 

 

 

 

Demek ki Edirne’de öğrenciler başarılı ve öğretmenler de öğrencilerin başarılı olması için çalışıyor. Bu bakımdan öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. 15 günlük dinlenme de çocuklara inşallah hiçbir ödev vermemişlerdir. Çocuklar doyasıya oynasınlar diyorum. Biraz önce folklor oynayan çocukların sevinci hiçbir şeye bahşedilmez. Aynı şeyleri biz de yaşadık. Öğrencilerimize tatilde bol bol oynamalarını söylüyorum. Bizler şimdi onlar gibi oynayamayız. Onlar geleceğin kaymakamı, valisi, doktoru, bakanı, vekili olacaklar” şeklinde konuştu.

Öğrenciler ise tatilde gezeceklerini ve aileleriyle beraber, akraba ziyaretleri yapacaklarını söyledi.

plevne ilkokulunda karne töreni (6)

 

 

 

 

 

 

 

plevne ilkokulunda karne töreni (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

 17 total views,  2 views today

Next Post

Bu israf değil mi?

Evlerimizde işyerlerimizde lokantalarda sofralarımızdan kalan yemek ve diğer yiyecek artıkları ile acaba kaç insan beslenir? Bırakınız insanların beslenmesini çöpler arasına atılıp giden yemek artıkları ekmekler ile yüzlerce hayvanın nafakası karşılanmış  olur. Dinimizde “israf haramdır” denmesine karşın çok müsrif bir toplumuz. Sofralarımızda aç gözlülük yaparak yiyeceklerimizi önümüze yığıyoruz veya haberimiz olmadan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp