Edirne belediye Başkanı Recep Gürkan, altyapıda son hazırlıkların bitmek üzere olduğunu ifade ederek  10 gün içinde çalışmalara başlanacağını söyledi.

Malzeme hazırlıkları ve araç gereç hazırlıklarının tamamlandığını ifade eden Başkan Gürkan; “Altyapı çok önemli bir şey olduğu ve bir kez yapılacağı için bu konuda son fizibilite çalışmaları ve testler yapılıyor. Görevli arkadaşlar gelen malzemenin kontrolünü yapıyorlar.  İçme suyu şebekemizi Kocasinan Mahallemizden Hacılarezanı Camii’nin arkasındaki bölgeden yenilemeye başlıyoruz. Yeni TOKİ girişi Abdi İpekçi caddesinden de yağmur suyu kanalımızı yapmaya başlıyoruz. Edirne’miz için şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Alt yapıda ilk kazmayı vurmakla beraber seçim kampanyamızı da başlatmış olacağız. Edirne’miz için hayırlısı olsun.” Dedi.

Her anı yatırımlarla dolu 5 yılda neler yapıldığını gösteren bir tanıtım kitapçığı hazırlandığını ifade eden Gürkan,  “Bir basın toplantısı düzenleyerek hem alt yapı konusuna hem de bu kitapçıkta yer alan konulara değineceğiz. Birçok kişi bu 110 sayfalık kitapçıkta yer alanları görünce bu da mı yapılmış diye şaşıracak. Bu bastırdığımız kitapçıkları vatandaşlara dağıtacağız. Vatandaşlar Güney çevre yolundan geçerken 30 yıldır var olmadığını ve 2 yıl önce yapıldığını görecekler. Aynı şekilde eski elektik fabrikası, içme suyu ishale hattını, atık su arıtmayı, kent müzesini, söğütlüğün bize ait olmadığını son 2 yıldır belediye tarafından işletildiğini öğrenecekler.” dedi.

 “Edirneliler, köprülerin onarımının yapılmayışının belediyeden değil, karayollarından kaynaklandığını öğrenecekler”

Edirne’de bulunan ve şuanda döşemeleri çok kötü durumda olan 9 tarihi köprünün belediye ile ilgisinin olmadığı ve mülkiyetinin karayollarına ait olduğunu ifade eden Başkan Gürkan;  “ Bu kitapçıkta, Köprülerin onarımının yapılmayışının belediyeden değil, karayollarından kaynaklandığını Edirneliler öğrenecekler. Bir başka örnek ise Meriç Nehri kenarlarının Devlet Su İşleri Müdürlüğüne ait olduğunu ve DSİ izin vermeden belediyenin hiçbir çalışma yapamadığını ve belediyenin tüm çabalarına rağmen DSİ’nin oraları öylece bıraktığını ve çalışma yapmadığını öğrenecekler.