Edirne’de ambulans şoförleri eğitimleri devam ediyor

admin

Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından kent genelinde görev yapacak olan  39 yeni ambulans şoförümüze eğitimler verilmeye başlandı.Bilindiği gibi  İl Sağlık Müdürlüğümüz, geçtiğimiz aylarda Edirne ili Meriç ilçesinde 4 adet acil ambulans şoförü hizmeti almış idi.

Edirne’de ambulans şoförleri eğitimleri devam ediyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Yine  geçen ay içinde ilimize tahsis  edilen 35  yeni ambulans şoförü  için daha hizmet alımı yapılmış, Bu sayede ilimiz Sağlık Müdürlüğü Toplamda 39 yeni ambulans şoförü hizmeti alımına ulaşmıştır.

Önümüzdeki günlerde yeni göreve başlayacak, Ambulans şoförlerimize öncelikle ambulans kullanma teknikleri, Hasta taşıma teknikleri, çeşitli konularda da ilkyardım eğitimleri  ve ileri güvenli ambulans sürüş teknikleri eğitimleri gibi çeşitli eğitimler  verilmeye başlanmıştır.

Edirne’de ambulans şoförleri eğitimleri devam ediyor (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özellikle ambulans sürücülerimize   hazırlanan özel bir parkurda Teorik ve pratik olarak her türlü hava şartlarında karşı hazırlıklı olacakları ambulans Sürüş teknikleri, fren manevraları, kaygan zeminler, sert Frenler, direksiyon manevraları, geri geri yanaşma hareketleri gibi eğitimler verilmektedir.Bu parkurları da başarıyla geçen ambulans şoförlerimiz   hizmete devam edecek olup ayrıca Edirne İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından 30 gün sürecek oryantasyon ve 112 acil sistemine adaptasyon eğitimleri verilmeye devam edilecektir.

Ambulans şoförlerimiz 1 Temmuz 2015 itibari ile 24 saat esaslı görevlerinde hizmete başlayacaklardır.

Edirne’de ambulans şoförleri eğitimleri devam ediyor (3)

 121 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE TİCARET BORSASI'NA YENİ MAHSUL BUĞDAY GELDİ …

2015–2016 hasat sezonunun ilk ürünü olan yeni mahsul buğday satışa arz edilmek üzere Edirne Ticaret Borsası’na (ETB) getirildi. Edirne Merkez Yıldırım Semtinden Süleyman ZÜLF’e ait Aldane cinsi yeni mahsul buğday, Edirne Ticaret Borsası üyesi Engin Zahirecilik İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. yetkilisi Engin BAHŞİ tarafından 0,793 ₺/Kg fiyat […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp