Edirne’de bir ilk “Açık hava sineması nostaljisi”

admin

Edirne’de bir ilk yaşandı.  Karaağaç semtinde faaliyet gösteren  Tulipa Cafe Restaurantta gece açık hava sineması nostaljisi büyük ilgi görüyor.   Yaz boyunca Her Salı akşamı  Açık Hava Sinema Nostaljisinin devam ettiğini ifade eden firma yetkilileri, Edirnelilerin Açık Hava Sinemasına büyük ilgi gösterdiğini ifade etti.

Ailecek sinemaya gitme kültürünün yok olmaya yüz tuttuğu günümüzde, kentin sosyal yaşantısına hareketlilik getiren açık hava sinemasına önderlik eden Edirne’nin köklü ailelerinde Öztürk Ailesi,  önümüzdeki yıllarda da bu nostaljinin devam edeceğini söyledi.

Açık Hava sineması keyfini eşine sürpriz yaparak yaşatan Erol Ergülen gazetemize yaptığı açıklamada; “Sinema salonları her geçen gün artıyor, ancak eski nostaljik açık hava sinemalarının yerini hiçbir şey tutmuyor. Yeşilçam filmlerinde de sıkça görmüşsünüzdür. Düşünsenize, püfür püfür havada, kafanızı kaldırdığınızda yıldızları görerek film izlemek ne güzel bir his… Bu anı bize yaşatan Tulipa Cafe Restaurant sahiplerine ve yöneticilerine teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı tulipa-restaurant-cafe-açık-hava-sineması-5-1024x768.jpeg

 878 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE’YE A PLUS BELGESİ

Binlerce üniversite öğrencisine ev sahipliği yapan; öğrencilerin beklentilerini önemli bir ölçüde karşılayan ve yaşamlarını kolaylaştıran Edirne’nin öğrenci dostu bir şehir olduğu bir kez daha kanıtlandı. Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (UNİAR) Direktörü Prof. Dr. Engin Karadağ; Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a öğrencilerin beklentilerini en üst seviyede karşıladığı için A Plus sertifikası göndererek, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp