Edirne’de bir sanatsal etkinlik daha

admin

Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliğinin Edirne Buluşması Edirne’de gerçekleşti. Edirne  Belediye Başkanı   Edirne’ye gelen  topluluk  yetkililerinden  Tiyatrocu Yönetmen  Metin Güler  Edirneli Genel Sanat yönetmenleri  Erdoğan Egemen Hakan Coşkuntepe ve sanatçılarla  Edirne Belediyesi Meclis Salonunda bir araya geldi misafir sanatçılar  Belediye Başkanı Gürkan ile yaptıkları görüşmenin ardından  Belediye’deki Atatürk Odasını ziyaret etti. Topluluk Saraçlar Caddesi ve Polis Parkında oyunlarını sundu.

Edirne’de bir sanatsal etkinlik daha (3)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda  konuşan Belediye Başkanı Gürkan; “Sanatçılarımızı Edirne’de ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Umarım ki bu gelişiniz Edirne’de tiyatro anlamında daha büyük kazanımlara neden olur ve sanatsal faaliyetlere de yol açar. Bu etkinlikler bize rehberlik yapar ışık tutar. Tiyatro sanatın başlangıcıdır.

Edirne’de bir sanatsal etkinlik daha (1)

 

 

 

 

 

 

 

ÇOCUK TİYATROSUNUN ADI BELKİN ELVAN TİYATROSU OLACAK

Bizim seçim beyannamemizde belirttiğimiz gibi özellikle çocuk tiyatrosu kurmayı hedefliyoruz. Bunu henüz başaramadık.   Kuracağımız çocuk tiyatrosunun adı da Berkin Elvan Çocuk tiyatrosu olacak.Bunda gayemiz bizim kuşaklar olacağını oldu bunun için çocuklardan başlayalım ki, bundan sonraki kuşak iyi bir tiyatro izleyicisi  veya aralarından yetenekli olanlar da iyi bir tiyatrocu olsunlar.

Edirne’de bir sanatsal etkinlik daha (6)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne medeniyetler kentidir. Bu kentin 7 bin yıllık tarihi geçmişi var. Bu kent  Balkan ülkeleri ve birçok inanca ev sahipliği yapan bir il. Edirne ortak kültürün gelişmesinde önderlik etmelidir. Bu kadar medeni bir kentte sanatın da ileri düzeyde olmasına inanıyorum. Edirne’yi sanat ve kültür kenti yapmayı amaçlıyoruz. Edirne’de sanat etkinlikleri sokağı olmasını istiyorum. Onun için sizlerin bizi rehberlik edeceğinizi umuyorum” dedi.

Edirne’de bir sanatsal etkinlik daha (5)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Tiyatro Yönetmeni  Metin Güler, Kıyı Ege ve Ege Tiyatro topluluğunu kurduklarında  neden Edirne’yi çalışma kapsamı içine alındığı konusunda sorular yöneltildiğini belirterek; “ ben Edirne’de yoğrulmuş sanat birikimi var. Bu etkinliklerimizin sanat olarak Edirne’ye katkı yapacağını sanıyorum Bugün anlıyorum ki iyi ke Edirne’yi bu birliğin içine katmışız. Bu toplantı etkinliğimize büyük bir ivme kattı. Bu arada sanatı ilk kez benimseyen bir basınla iç içeyiz. Bu da ayrı bir değer. Bu yerel yönetimlerin basın ile iyi diyalog içinde olduğunu gösterir.. Bu arada belediye Başkanımızın kuracağı çocuk tiyatrosuna Berkin Elvan ismini verecek olması bizi çok heyecanlandırdı. Biz bu adı taşıyan tiyatroya gönüllü olarak gelip destek veririz” diye konuştu.

 


 120 total views,  5 views today

Next Post

CHP’den Sandık görevlilerine kahvaltılı eğitim verildi

CHP Keşan İlçe Başkanlığı 7 Haziran genel seçimlerinde görev yapacak sandık sorumluları, sandık başkanları ve sandık görevlileri partililer için 30 Mayıs 2015 Cumartesi günü Teras Düğün Salonu’nda kahvaltılı bir toplantı düzenledi. Saat 10.00’da başlayan toplantıya CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Keşan Belediye Başkan Vekili İbrahim Dinç, CHP Keşan İlçe Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp