Edirne’de Ekmek Yeniden 1 TL

admin
  Edirne’de Nisan ayında yapılan zam ile 1.25 TL’ye yükselen ekmek fiyatı, Edirne Valiliği’nin yaptığı itiraz ile Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı fırınlarda yapılan zam iptal edilerek tekrar 1 TL’ye düşürüldü.
            Nisan ayında ekmeğe yapılan % 25’lik zammın ardından Edirne Valiliği Haziran ayında karara itiraz ederek,1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde zammın geri çekilmesi için dava açtı. Aralık ayında sonuçlanan davada ekmek zammının geri çekilerek yeniden 1 TL’ye düşürülmesine karar verildi.
              Mahkemenin kararına göre; Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı fırınlarda yapılan zam geri çekilerek ekmek fiyatı 1 TL’ye düşürüldü. Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na bağlı olarak faaliyet gösteren fırın tarafından satış fiyatına da itiraz edildiği ve yargı sürecinin de devam ettiği belirtildi.

 390 total views,  2 views today

Next Post

Orhan Doğan, güven tazeledi

Trakya Gazeteciler Derneği, 12. Genel Kurulunu büyük bir katılımla kendi binasında gerçekleştirdi. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illeri ile bu illere bağlı ilçelerden gelen gazetecilerin oylarının tamamını alan Trakya Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Orhan Doğan güven tazeledi. Trakya Gazeteciler Derneği 12. Genel Kurulunu kendi binasında yaptı. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illeri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp