Edirne’de engelliler için engeller kaldırılmalı

admin

DSC_4465

 

 

 

 

 

 

 

Kent konseyi ve tüm engelli dernekleri kent merkezinde engellilerle ilgili engellerin kaldırılması için, Eski Cami yanından başlayıp, Bankalar caddesinden Saraçlar caddesine kadar yürüdüler. Edirne Kent konseyi Başkanı Özer Demir etkinlik hakkında yaptığı açıklamada bir farkındalık yaratmak istediklerini belirterek; “ Edirne Kent Konseyi Engelli Çalışma Gurubu engelli dernekleri ve gönüllülerden oluşmaktadır. Bu bizim ilk etkinliğimiz. Amacımız pilot bölge olarak belirlediğimiz çarşı bölgesinde engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sorunları yerinde engelli arkadaşlarımızla sizlere göstermek.

DSC_4479

 

 

 

 

 

 

 

 

Bununla da farkında olmadığımız için bu sorunların yaşandığını düşünüyoruz. Bu sorunları çözmekte yükümlü kişiler engelli vatandaşların sorunlarını gördüklerinde, sorunun çözüme kavuşturulacağını umuyoruz” dedi.  Daha sonra Engelli tuvaletinde engellilerin yaşadığı sorunlar yerinde görüldü. Ardından bankalar bölgesinde Bankamatiklerde engellilerin yaşadığı sorunlar engelliler tarafından dile getirildi.

DSC_4526

 

 

 

 

 

 

 

 

Engellilerin yoldan karşıya geçişlerinde yaşadıkları sorunlar, Saraçlar Caddesindeki büyük mağazalarda engelli girişleri olmadığı yerinde görülerek belirlendi. Engelliler yolda, bankamatiklerde, tuvaletlerde ve kaldırımlarda karşılaştığı sorunlar ve zorlukları yerinde göstererek anlattılar. Demir engellilerle ilgili sorunları yetkilileri ileteceklerini ve takipçisi olacaklarını belirtti.
DSC_4514

 14 total views,  2 views today

Next Post

Şirin Çocukevi öğrencileri gazetemizi ziyaret etti

              Edirne’de faaliyetini sürdüren Özel Şirin Çocukevi öğrencileri gazetemizi ziyaret etti. Beraberinde öğretmenleri ile gazetemizi ziyaret eden öğrenciler Ajans gazetesi, Dergilerimiz ve Radyo-Su çalışmaları hakkında bilgi aldılar.Öğrenciler gazetecilik konusunda Gazetemiz Sahibi Necmi Engin ve Haber Müdürlüğü görevlilerine sorular yönelttiler. Haberin nasıl hazırlanarak okuyucuları ulaştığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp