Edirne’de Engelsiz Ulaşım İstiyoruz Eylemi

admin

AW000396

 

Edirne’de Mimar Sinan Kapalı Spor salonunu önünde toplanan sivil toplum örgütleri “Engelsiz ulaşım istiyoruz” sloganı ile Saraçlar caddesine kadar yürüyerek eylem yaptı. Edirne Kent Konseyi önderliğinde bir araya gelen çok sayıda sivil toplum örgütü, yayaların da ulaşımda hakları olduğunu belirterek, ‘Engelsiz Ulaşım İstiyoruz’ eylemi düzenledi. 4 kilometre yürüye yaklaşık bin kişi Saraçlar Caddesi’ne gelerek, ıslıklarla ve çaldıkları düdüklerle kenti yönetenleri protesto etti.

Edirne Kent Konseyi ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri, ‘Engelsiz Ulaşım İstiyoruz’ eylemi düzenledi. Eyleme katılan yaklaşık bin kişi, Mimar Sinan Spor Salonu önünde buluştu. Yürüyüşe katılanlar, ellerindeki balonları salladı, çeşitli sloganlar atarak Talatpaşa Caddesi üzerinden 4 kilometre uzaklıktaki Saraçlar Caddesi’ne geldi. Yürüyüşe engelli vatandaşlar tekerlekli sandalyelerle, bazı vatandaşlarla bisikletlerle katıldı.

Kentlerin insanlar için olduğu gerçeğinin göz ardı edilerek, motorlu araçlara teslim edildiğini belirten Edirne Kent Konseyi Başkanı Özer Demir “Yayalar, engelliler, yaşlılar, çocuklar ve bisikletliler trafikte görülmemektedir. Biz de bu arkadaşlarımızla beraber ‘trafikte bizde varız’ dedik ve kentin yöneticilerine hep birlikte seslendik” dedi.

 120 total views,  2 views today

Next Post

ÇELTİK ÜRETİCİLERİ EKİM HAZIRLIKLARINI YAPIYOR

Türkiye’nin pirinç ihtiyacının %45’inin karşılandığı Trakya bölgesinde çeltik arazileri ekim için hazırlanmaya başlandı. Çeltik ambarı olarak adlandırılan İpsala ile Keşan ve Enez ilçelerinde, Çeltik üreticilerinin hummalı çalışmaları başladı. Bol yağışlı geçen bir kış döneminin ardından ekime tarlalarını hazırlayan Çelitk üreticileri bu yıldan umutlu. Havaların da ısınmasıyla birlikte çeltik ekiminin kısa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp