Edirne’de Günde 1 Ton Atık Yağ Toplanıyor

admin

Edirne Belediyesi öncülüğünde özel bir firma tarafından günlük 1 ton atık yağ toplanıyor. Edirne’deki ciğerciler ve lokantalardan toplanan atık yağlar işlenmek üzere Gebze’de bulunan geri dönüşüm tesislerine gönderiliyor.
Özel bir araçla günde dört defa lokantalar gıda üretimi yapılan işletmeleri dolaşan firma yetkilileri varillere konulan atık yağları toplayarak Gebze’de bulunan geri dönüşüm tesislerine gönderilerek işleniyor. Toplanan yağların bir kısmı kimya sanayisinde değerlendirilirken bir kısmı ise biodizel yapılmak üzere ihraç ediliyor.
Edirne’deki işletmeleri tek tek dolaşarak atık yağları toplayan Kolza şirketi yetkilileri yaptıkları açıklamada, “Günde 4 defa işletmeleri dolaşarak atık yağları varillerle topluyoruz. En çok atık yağ ciğerciler ve lokantalardan topluyoruz. Toplanan yağları Gebze’deki geri dönüşüm tesislerine gönderiyoruz. Burada toplanan yağların bir kısmı kimya sanayisine veriliyor bir kısmı ise biodizel yapılmak üzere yapılmak üzere yurtdışına gönderiliyor” dedi.

 337 total views,  2 views today

Next Post

Duruer'den Edirneliler Derneğine Ziyaret

 Vali Duruer Edirne Kültür ve Yardımlaşma derneğini ziyaret etti.Duruer bu ziyaretinde  dernek Başkanı  Selahattin Pınar ile görüştü. Pınar bu görüşme sırasında  derneklyerinin sorunlarını dile getirdi. Edirne Valisi Hasan Duruer, Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Selahattin Pınar ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Duruer, sivil toplum örgütlerini düşünce […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp