Edirne’de ilk ve tek Konuşma Terapisti

admin

Edirne’nin Profesyonel Terapi Merkezi Damla Danışmanlık Edirne’de ilk ve tek uzman kadro ile, dil ve konuşma terapisi, duyu bütünleme terapisi ve ergoterapi ile hizmetinizde.

Konuyla ilgili açıklama yapan Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Ayşen Yeşilkaya; Konuşma Terapisti kimdir, ne zaman başvurmalı ve hangi yaş grubuyla çalıştığına dair önemli bilgiler verdi. 

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesinde Lisansını, Anadolu Üniversitesi DİLKOM’da da Yüksek Lisansını tamamladığını ifade eden Yeşilkaya; “Edirne’de olmaktan büyük bir mutluluk duydum. İnsanlar bu konuda bilgi sahibi değil. Dil Konuşma terapisti olarak çok geniş bir yaş aralığı ile çalışıyoruz.  Doğumdan nerdeyse ölüme kadar her yaşta vakayla birlikteyiz. Çalışma alanlarımızı Akıcılık Bozuklukları, Gecikmiş konuşma, Otizm, Dil bozuklukları, Ses bozuklukları, Fonolojik Bozukluklar, Kekemelik, İnme/Afazi, İşitme sorunları, Yutma, Yarık Dudak-Damak Sendromlar,Motor Bozuklukları, Okuma sorunları olarak ifade edebiliriz.

Damla Danışmanlık Merkezi’nin kurucusu ERGOTERAPİST Damla Ece Irmak ile birlikte görev yaptıklarını ifade eden Yeşilkaya hastalarımız bize Şükrüpaşa mahallesi İlhan Koman sok. Yıldız Apt.  Giriş Kat’ta bulunan işyerimize gelerek bize ulaşabilirler” dedi.

2017 yılnda Hacetepe Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi Ergoterapi bölümünden mezun olan Ergoterapist Damla Ece Irmank otizm, serebral palsi, epilepsi gelişim geriliği, down sendromu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklarla ilgili akademik çalışmalar yürütmektedir.

0-18 yaş çocuk ve ergen bireylere hizmet eden Ergoterapist Damla Ece Irmak temel amacı kişilerin günlük yaşam aktivitelerine katılımını sağlamak olduğunu söyledi.

Ne kadar çok duyuyu bir arada kullanırsak o kadar hızlı öğrendiğimizi söyleyen Ergoterapist Damla Ece Irmak rahatlama, sosyal iletişim, duyusal uyaran, vücut farkındalıgı ve dilkat için oynadığımız ayna karşısında traş köpüğü çalışmalarımız Çocuklarımızla hem eğlenip hem öğreniyoruz” dedi.

Ergoterapist Damla Ece Irmak Özellikle masa başında oturmakta zorlanan çocuklarımızla büyük bir yazı tahtasında yazı yazma ya da resim yapma becerileri çalışıldığında çocuğumuzun katılımı oldukça artmaktadır. Çocuklarımız için hem eğlenceli hem de faydalı olan bu aktivitenin faydalarını birlikte inceleyelim:  omuz ve dirsek stabilizasyonu sağlanır, iki elin birlikte kullanımı arttırılır, vücudun orta hattı çaprazlaması sağlanır, kavrama becerileri iyileşir, görsel dikkat artar ve el-göz koordinasyonu iyileşir, uzaysal algıla (sağ-sol-aşağı-yukarı kavramları) sağlanır, gövde stabilizasyonu artar ve postür(duruş) için çalışılmış olunur dedi.

Ergoterapist Damla Ece Irmank, biz bu amacımıza ulaşmak için kişi ve toplulukların  istedikleri, ihtiyaç duydukları veya kendilerinden beklenen aktiviteleri yapabilme becerilerini  geliştirerek veya aktiviteyi ya da çevreyi kişilerin katılımını  daha iyi sağlayabilecek şekilde düzenleriz.

Ergoterapist Damla Ece Irmank, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, gelişim geriliği,  serebral palsi, disleksi, down sendromu, beyin travması, zeka geriliği, sendromlar, kas hastalıkları olan  0-18 yaş çocuk ve ergen bireylerle hizmet ettiklerini söyledi.

 3,182 total views,  2 views today

Next Post

DP Genel Bşk. Yard. Baylan’dan Gürkan’a Ziyaret

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Sefer Baylan, Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz ve beraberindeki heyet Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret etti. Edirne’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden DP Genel Başkan Yard. Baylan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ziyaret edip çeşitli istişarelerde bulunduk. Misafirperverliğinden dolayı Sevgili Başkanımıza […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp