Edirne’de işitme engelli ana sınıfı açılacak

admin

Edirne Özel Büro tarafından yapılan açıklamaya göre; “Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN’in himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü girişimleri sonucunda,BaşkanlığınıYapımcı-Yönetmen Acun ILICALI’nın abisi Kulak-Burun-Boğaz Doktoru Ömer Cenker ILICALI’nın yaptığı Çocuk Eğitim Derneği’nin katkılarıyla ,Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlkokulu bünyesinde, Edirne’de yaşayan 2-6 yaş arası işitme engelli çocuklarımızın eğitimlerinin yapılacağı İşitme Engelli Anasınıfı açılması ile ilgili protokol, Vali Dursun Ali ŞAHİN ,İl Milli Eğitim Müdürü  Hüseyin ÖZCAN ve Dernek Başkanı Dr.Ömer Cenker ILICALI adına Genel Sekreter  Melike ARGİŞ tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arda toplantı salonunda düzenlenen törenle imzalandı.

Edirne’de işitme engelli ana sınıfı açılacak (1)

 

 

 

 

 

 

 

Vali Şahin  imza töreninde yaptığı konuşmada “Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi, okul öncesi ve özel eğitime verilen önemle ölçülür.Bebeklik döneminden itibaren sistemli ve gerektiği kadar özel eğitimden yararlanan engelli çocukların normal yaşama uyum sağlamaya daha yatkın olduklarını söyleyebiliriz. Özel eğitime erken başlamak ve ailelerin, özel eğitim sürecinin her kademesine aktif katılımlarının sağlanması esastır.Bugüne kadar bu alanda ülkemizde çok şey yapıldı ve yapılmaya da devam edilmektedir.Bu alanda üzerimize düşen görevi her zaman yapmaya hazırız” diyerek protokolün herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bu protokolle adı geçen derneğin Türkiye’de Samsun’dan sonra ikinci olarak İşitme Engelli öğrencilerimize yönelik Anasınıfı Edirne ilimizde açılmış olacaktır.

Bu protokolün kapsamında 1 Okulöncesi ve 1 Özel eğitim öğretmenimiz 16-21 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul’da alanında Uluslararası deneyime sahip Hollanda Kentalis İnternational Foundation öğretmenlerinin vereceği,eğitmen eğitimlerine katılacaklardır.Bu eğitimler belli aralıklarla sürekli devam edecektir.

Edirne’de işitme engelli ana sınıfı açılacak (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne ilinde yaşayan 2-6 yaş arası işitme engelli çocukların tespit edilerek, gerekli sağlık ve cihazlama çalışmaları derneğin maddi katkılarıyla,Trakya Üniversitesi Odyoloji Anabilim Dalında yapıldıktan sonra, belirlenecek işitme engelli çocuk sayısına göre Edirne Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlkokulu bünyesinde açılacak olan İşitme Engelli öğrencilere yönelik Anasınıfında eğitimlerine haftada 40 saat olarak devam edeceklerdir.

Protokol kapsamımda ayrıca öğretmenlerimize,öğrenci velilerimize,Rehberlik ve Araştırma Merkezi Öğretmenlerine ve Özel Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi sahiplerine de geniş kapsamlı eğitimler verilecektir.” Dedi.

 

 

 5 total views,  2 views today

Next Post

Gümrük Günü kutlamalarında dostluk mesajı

26 Ocak Dünya Gümrük Günü  Margi Hotel’de düzenlenen gece ile kutlandı. Kutlamaya  Edirne Valisi  Dursun Ali Şahin,  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Daire Başkanı Osman Canşah,Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah,  Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran , Adalet komisyonu Başkanı Tayyip  Özdurmaz,Trakya Üniversitesi Rektörü Prof Dr Yener Yörük, Jandarma komutanı Jandarma Albay […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp