Edirne’de Kaçak Sigara Operasyonu

admin

Edirne’nin Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan yurt dışına çıkış yapmak isteyen Romanya plakalı bir TIR’da yapılan aramada, 115 bin TL değerinde 549 bin 800 adet kaçak sigara ele geçirildi. Olayla ilgili olarak Bulgaristan vatandaşı V.A.R. gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan çıkış yapmak isteyen ve sürücülüğünü Bulgaristan vatandaşı V.A.R.’nin yaptığı TIR, şüphe üzerine X-RAY taramasına gönderildi. Yapılan X-RAY taramasında araçta yoğunluk tespit edilmesi üzerine, Gümrük ve Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, araçta detaylı arama yaptı. Yapılan detaylı aramada aracın gizli bölmelerinde, piyasa değeri 115 bin TL olan 549 bin 800 adet kaçak sigara ele geçirildi.

Operasyonla ilgili olarak aracın sürücüsü gözaltına alındı.AW000581

 128 total views,  2 views today

Next Post

MHP’li Kadınlardan Eczacılar Günü Kutlaması

Edirne Milliyetçi Hareket Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Şimşek ve Yönetim Kurulu üyeleri Eczacılar günün eczacılarımızı ziyaret ederek eczacılar günlerini kutladılar   MHP İl Kadın Kolları Başkanı Hatice Şimşek Yaptğı Açıklamada; Ülkemizin en ücra köşelerine kadar, her yerde, hepimizin sağlıklı yaşaması için gece gündüz hizmet veren eczacılarımızın karşılaştıkları zorluklar, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp