Edirne’de Kar Lastiği Uygulaması Başladı

admin

Şehirlerarası yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlara kış lastiği takma zorunluluğunun getirilmesiyle birlikte Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, D-100 karayolunda kaş lastiği uygulaması yaptı. Sürücülerin genellikle yönetmeliğe uyarak kış lastiği taktığı gözlenirken, kurallara uygun lastik kullanmayan sürücülerin işletmelerine 500 lira para cezası kesildi ve geçişlerine izin verilmedi.
Edirne Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Edirne- İstanbul D-100 karayolu Atatürk Bulvarı üzerinde kış lastiği uygulaması yaptı. Ekipler, yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araçları tek tek kontrol ederek sürücülerin kış lastiği takıp takmadığını kontrol etti.
Edirne Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdür Alpay Erdem, kKış lastiği takmayan araçların şehir dışına çıkmasına müsaade etmediklerini belirterek, “Ancak şu ana kadar yapılan kontrollerde sürücülerin bu konuya hassasiyet gösterdiğini gördük. Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takması yönetmelik gereği zorunludur” dedi.
Sürücüler ise yönetmeliğe uygun olarak kış lastiklerini takarak yola çıktı. Kendi güvenlikleri için her sürücünün kış lastiği kullanması gerektiğini ifade eden sürücüler, “Uygulama başlamadan önce yeni lastikler alarak taktık” diyerek kurallara uyduklarını belirtti.
Bugünden itibaren 1 Nisan tarihine kadar geçerli olan yönetmeliğe uygun lastik takmayan sürücülerin işletmelerine 500 lira para cezası uygulanacak ve geçişlerine izin verilmeyecek.

 84 total views,  2 views today

Next Post

Havsa’nın Yolageldi Köyü’nde 5 Bin Dönüm Ekili Alan Sular Altında

Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı Yolageldi Köyü’nde yaklaşık 5 bin dönümlük ekili alan sular altında kaldı. Köy halkı suların bu kadar yükselmesini ve arazilerinin sular altında kalmasını, Karayolları tarafından yapılan ve Kurban Bayramı öncesinde açılan duble yolun üzerine yeterli sayıda menfez yapılmamasına bağlıyor. Trakya’nın bazı bölgelerinde iki gündür etkili olan yağmur […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp