Edirne’de Karla Mücadele

admin

Edirne Belediyesi, kenti etkisi altına alan kar yağışı ve buzlanmadan dolayı oluşabilecek olumsuzlukları en eza indirilebilmek adına çalışmalarına 12 ayrı ekiple gece boyunca devam eti.

Edirne’de dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı yaklaşık 20 dakika içinde kenti beyaza bürüdü. Kar yağışı gece boyunca devam ederken, Edirne Belediyesi karla mücadele için 12 ayrı ekip kurdu. Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli toplamda 100 personelin görev aldığı karla mücadelede tüm ekipler çalışmalarını 24 saat esaslı yürüttü.

Edirne Belediyesi ekipleri kent merkezinde ve mahallelerde 4 bobcat, kar küreme ekipmanlı bir greyder, 2 kepçe, kar küremeli 4 yükleyici, 7 kamyon, 4 traktör ile çalışmalarını gece boyunca sürdürürken, bu çalışmalar sırasında 150 ton tuz ile tarihi köprüler, tarihi yollar ve kavşaklar için de 6 bin litre solüsyon; ayrıca trafiğe kapalı alanların ve kaldırımlarda da 1 ton granürlü gübre kullandı.

Edirne Belediyesi yetkilileri, ana arterlerin trafiğe açık olduğunu ifade ederek, gerçekleştirilen çalışmaların Edirne Belediyesi’ne ait sosyal medya hesaplarından takip edilebileceğini belirtti. Öte yandan yetkililer, araçlarında gerekli tedbirleri almamış olanları trafiğe çıkmamaları konusunda uyarırken, vatandaşların toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini istedi.

Yetkililer ayrıca depolarda yeteri miktarda tuz, solüsyon ve granürlü gübrenin olduğunu söyledi.

 82 total views,  2 views today

Next Post

Belediye, Can Dostlarımızı Unutmadı

Edirne Belediye Başkanlığı’nın bünyesinde görev yapan ekipler, Edirne’yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonrasında sokak hayvanlarını unutmadı. Kar altında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına mama desteği veridi, aç kalan sokak hayvanlarını sevgiyle besledi.                 Edirne Belediyesi, kentte etkili olan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmalarını hız kesmeden yürüttü. Vatandaşların, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp