EDİRNE’DE MAHALLİ SEÇİM YÖNETİCİLERİ BELLİ OLDU

admin

Edirne merkezde 30 mart’ta yapılan mahalli seçimler sonucunda siyasi partilerimizin aldıkları oya göre temsicileri belli oldu.yerel-seçim88

Edirne Merkez’de Yüzde 37 oranında oy alan CHP 14+3 meclis üyeliği alırken, Ak Parti 10, MHP ise 4 meclis üyeliği elde etti. Böylece CHP belediye meclisinde çoğunluğa sahip oldu.

CHP’DE BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNİ KAZANANLAR

Belediye başkanlığı seçimini kazanan CHP’de, Mahmut Keskin, Çiğdem Gegeoğlu, Türker Altıerler, Aydın Koruyan, Semih Çınar, Hasan Yürek, Hakan Giyik, Aytaç Dilci, Ali Yazıcı, Erkan Makas, Savaş Üner, Selçuk Çakır, Serdar Yalçıner ve Refik Şahin.listeye girmeyi başardı.Seçimi kazanan partiden Kontenjan olarak, Suat Polat, Mehmet Özçuhacılar ve Serkan Liznak. Belediye meclis üyesi oldu.Böylece CHP,  31 üyeli mecliste 17 üyeye sahip oldu.

 

AK PARTİYE 10 MECLİS ÜYESİ

Ak Parti ise 10 Belediye Meclis üyeliği kazandı. Buna göre Turgut Terzi, Melek Yürük, Mehmet Özülkü, Hakan Dağdeviren, İsmail Arda, Nahide Demir, Şenol Ekşi, Sevdanur Kurban, Tamer Karadağ ve İsmail Yıldız. Belediye meclis üyesi oldu.

MHP BEKLENENİN ÜZERİNDE OY ALDI

Seçimin sürpriz partisi MHP ise 4 meclis üyeliği kazandı. MHP’de Ahmet Karagülle, Ezgi Yetkiner, Nevzat Gürkaynak ve Ercan Biçer meclis üyesi oldu.

İL GENEL MECLİSİNDE DE CHP ÖNDE

Edirne Merkezde CHP adaylarından Mehmet Geçmiş, Erdoğan Taşın ve Erdal Akgün, Ak Parti adayları Recai Koçaşlı ve Mustafa Suiçmez, MHP adayı Ahmet Durmaz İl Genel meclis Üyesi oldu

İLÇELERDE SÜRPRİZ SONUÇLAR

Lalapaşa’da MHP Bülent Şahihşah ile seçimi AKP’den devraldı . Şahinşah 466 oy alarak seçimi kazandı,AKparti adayı ise 408 oy aldı Süloğlu’nda ise seçimden CHP Mehmet Ormankıran ile başarılı oldu. Ormankıan

851 oy aldı. Havsa’da CHP Oğuz Tekin ile seçimi aldı. Tekin 3047 oy alarak yüzde 50’nin üzerine çıktı. Enez’de de sürpriz yaşandı. İki dönem CHP’den belediye başkanlığı yapan ve bu seçimde Ak Parti adayı olan Abdullah Bostancı 1291 oyla seçimi kazandı. İpsala’da Ak Parti seçimi Mehmet Kerman ile kazanırken 1982 oy oldu.

 

BELDELERDE CHP BAŞARISIZ

Cumhuriyet Halk Parti(CHP)’nin kalesi olarak bilinen Meriç ilçesinin merkezini ve beldelerinin tamamını Adalet ve Kalkınma(AK Parti) Partisine kaptırdı.

Meriç ilçe merkezinde eski CHP Belediye Başkanı bu dönem AK Parti Adayı Nihat Yörük, resmi olmayan sonuçlara göre, 855 oy alarak belediye başkanı oldu.

Seçimlerde Meriç ilçesinde CHP 833 oy, MHP ise 94 oy aldı. Meriç’in Küplü Beldesinde AK Parti Adayı Salih Derin 686 oy alırken, CHP 620 aldı. Subaşı Beldesinde de Belediye Başkanlığını AK Parti’li Hasan Çatalkaya kazandı.

KIRCASALİH BELDESİNDE KIRAN KIRANA MÜCADELE

Uzunköprü ilçesinde ise, CHP Belediye Başkan Adayı Enis İşbilen yine büyük başarı gösterdi 14 bin 257 oy alarak yeniden belediye başkanı seçildi. Uzunköprü’de AK Parti 7 bin 784, MHP 3 bin 278 oy aldı. Uzunköprü’nün Kırcasalih Beldesinde, CHP Adayı Suat Karakaş 659 oy, AK Parti Adayı 621 oy, DSP Adayı 621 oy, MHP Adayı 559 oy aldı.

Edirne’nin en büyük ilçesi Keşan’da yüzde 50,8 oy oranıyla CHP’li Mehmet Özcan seçimden galip çıktı.

 129 total views,  2 views today

Next Post

ETSO ile Trakya Hastanesi arasında protokol imzalandı

Edirne Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. bünyesinde faaliyetini sürdüren Özel Trakya Hastanesi ve Trakya City Otel ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası arasında indirim protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında ETSO Yöneticileri, Personeli, Yönetim Kurulu, Tüm ETSO üyesi firmalar ve birinci derece yakınları Özel Trakya Hastanesi’nde ve Trakya City Otel’den indirimli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp