Edirne’de mera ıslah çalışmaları başladı

admin

Meralarda ıslah çalışmalarında ilk uygulama Edirne Merkez köylerinden Tayakadın köyünde başladı.

Islah çalışmaları ile ilgili olarak Tayakadın Köyünde  yapılan törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Tarım İl Müdürü  Orhan Sarı, Özel İdare Genel Sekreteri Muammet Öztürk Edirne Ziraat Odası Başkanı  Cengiz Yorulmaz, Tayakadın Köyü Muhtarı  Fevzi Ekmısır ile  müdür yardımcıları, mühendisler ile köylüler katıldı.

MERAH ISLAHI ÇALIŞMALARI BAŞLADI (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne merkez Tayakadın köyünde mera ıslah çalışmalarına 2014 yılında başlandı. İlk yılda  proje bütçesinden sağlanan  50 ton gübre  ve çiftçi katkısı olarak toplanan 20 ton gübre ile birlikte toplam 70 ton gübre köye tahsis edilip mera alanına atıldı.

MERAH ISLAHI ÇALIŞMALARI BAŞLADI (1)

 

 

 

 

 

 

 

2015 yılında  ise   bu proje bütçesinden  sağlanan 40 ton gübre ve  çiftçilerin katkıları ile sağlanan 15 ton gübre ile mera ıslahında gübreleme amacıyla kullanılacak. Törende konuşan Edirne Valisi Şahin Edirne dendiğinde bundan böyle taşkınların akla gelmeyeceğini son taşkın olayının herkesi göreve davet ettiğini belirterek; “Orman ve Su İşleri Bakanımız da verdiği sözü yerine getirdi. Karaağaçtaki kanal projesini imzaladık. Önümüzdeki aylarda DSİ ve yerli imkanlarla kanal çalışmalarına başlanacak.  Bu kanal 7 bin 23 metre uzunluğunda olacak. Bu kanalın açılmasıyla Meriç nehrinde rahatlık sağlanacak. 734 metre küp suyu baypas ederek 7 Km sonrasında nehre dökecek. Böylece karaağaç topraklarının da sulanması sağlanacak. Bu proje çık önemli proje” diye konuştu.

MERAH ISLAHI ÇALIŞMALARI BAŞLADI (5)

 

 

 

 

 

 

 

MERAH ISLAHI ÇALIŞMALARI BAŞLADI (4)

 

 

 

 

 

 

MERAH ISLAHI ÇALIŞMALARI BAŞLADI (3)

 

 

 

 

 

 

MERAH ISLAHI ÇALIŞMALARI BAŞLADI (6)

 8 total views,  2 views today

Next Post

Huzurevinde sakinlerin fotoğraf sergisi

Huzurevinde kalanların resimlerinin yer aldığı fotoğraf sergisi açıldı. Sergi koordinatörlüğünü  Serdar İyiyiz’in yaptığı sergide, Behiç Günalan, Elif Çakıcı, Enver Şengül, Dilek Altay, Halil  Karabacak, İsmail Küçükşahin,Nehir Ağırseven Servet Çınar’ın çektiği  resimler yer alıyor. Serginin açılış törenine  Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı  Recep Gürkan, Jandarma Albay Kamuran Ersan, Vali  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp