Edirne’de Milli Gazete Rüzgarı

admin

Edirne de Milli Gazete gecesi düzelendi.  Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş , köşe yazarı Adnan Öksüz ve dağıtım  müdürü Cemil Pehlivan  Edirne ‘de yapılan Milli Gazete programına  katıldılar. Bu vesile ile Edirne de yayın yapan yerel gazeteleri ziyaret ederek görüşmelerde bulundular.  Edirne de yayın yapan ETV televizyonu da ziyaret edildi ve yapılan bir programla  Milli Gazetenin ilkeleri ve amaçları  hakkında bilgiler verildi.

Milli Gazete Gecesi Halk Eğitim Merkezi salonunda yapıldı. Salon Milli Gazete okurları ve davetliler tarafından dolduruldu.

Milli gazete  tanıtım filmi sinevizyonda gösterilerek başlayan programda,ilk sözü  gazetemizin köşe yazarı Adnan Öksüz aldılar. Milli Gazete’nin hiçbir zaman şahsi ve kişisel kaygısı olmamıştır. Tek derdi; daha güzel, daha yaşanabilir bir Türkiye’dir.Ülkemiz ahlaki ve manevi açıdan çok ağır tahribatla karşı karşıyadır diyen Adnan Öksüz  bu tahribatın herkesi tehdit eder bir hale geldiğini söyledi.

Daha sonra söz alan Milli Gazete  Genel Yayın yönetmeni Mustafa Kurdaş, ‘’Bugün Dünya’da ve ülkemizde olup bitenler karşısında dik duran sadece Milli Gazete var. Basın dünyasında Milli Gazete’nin yeri ayrıdır. Kişilerle ilgilenerek hiç küçülmedik. Biz zihniyetlerle, yapılanlarla mücadele ettik.

Bugün toplum olarak rüyalarımızı bile medyanın çizdiği çerçeve dâhilinde görüyoruz, insanların yaşam modellerini de medya belirliyor. Hangi olay karşısında nasıl tavır alacağımızı da yine medya belirliyor.

İslam’a ve Peygamberimize yapılan saldırılar karşısında Dünya ayağa kalkarken medyanın etkisiyle Türkiye yerinde oturuyordu.

Zinanın suç olmaktan çıkarılması , 1 Mart Tezkeresi, faiz, Eşcinseller, Lezbiyenler…  için kanun çıkarılması,  Kartel medyasını fazla ilgilendirmiyor,diyen Kurdaş sözlerini şöyle sürdürdü;

1970’li yıllarda sinemacıların hedefi kadın, yani anne idi. Kadına , filmlerde ahlaksız roller vererek toplumun gözünden düşürmeye çalışıldı.

2000’li yıllara gelindiğinde ise hedef baba oldu. Dizilerde eşini  aldatan adam, senaryonun vazgeçilmez parçası haline getirildi.

Dişi kıran beyaz taştır, diyen Mustafa Kurdaş inançlı, dindar diye güvenilen medyanın büyük zarar verdiğini Milli Gazetenin ihalecilerin, işbirlikçilerin  değil, bu milletin  gazetesi olduğunu söyledi.

 229 total views,  2 views today

Next Post

Üç Ülke Gümrükçüleri Bir Araya Geliyor

Türk, Yunan ve Bulgar gümrükçüler, Edirne Gümrük Mensupları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 24 Kasım’da Edirne’de düzenleyeceği bir gecede bir araya gelecek. Edirne Gümrük Mensupları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 24 Kasım Cumartesi gecesi Türk, Yunan ve Bulgar gümrükçülerin bir araya geleceği bir etkinliğe imza atacak. Edirne’de bir restoranda düzenlenecek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp