Edirne’de Off-Road Heyecanı Yaşanacak

admin

Edirne Valiliği, Edirne Belediye Başkanlığı, Hayata Bağış Derneği ve İstanbul Off-Road Kulübü’nün 10 Mart Pazar günü ortaklaşa düzenleyeceği ‘Hayata Bağış Off-Road Yarışı’na Yunanistan ve Bulgaristan’dan da sporcular katılacak.
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ve İSOFF Yarışma Direktörü Cevat Cengiz ortaklaşa bir basın toplantısı düzenleyerek 10 Mart Pazar günü yapılacak ‘Hayata Bağış Off-Road Yarışı’ ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. Tanrıkulu, Edirne halkının organ bağışı konusunda duyarlı olduğunu belirterek, bu organizasyonda da halkın duyarlılığının devamını diledi.
TANRIKULU: DİNEN SAKINCASI YOK
Halk arasında, organ bağışının dinen sakıncalı olduğu bilgisinin yaygın olduğunu ancak bunun yanlış olduğunu ifade eden Tanrıkulu, “Müftülük makamıyla görüştük ve organ bağışının dinen bir sakıncasının olmadığını öğrendik. Organ bağışında Avrupa’dan çok gerideyiz. Türkiye’de böbrek bekleyen 30 bin hasta var. Bağışlanan böbrek veya diğer organların hastanelerde sıra yerine torpille nakledildiğine ilişkin yanlış bilgiler de mevcut. Bu işin kontrolünü yapan Ulusal Koordinasyon Merkezi var. Hafta sonu tüm Edirne halkını Bosnaköy civarına bekliyoruz” dedi.
Tanrıkulu ayrıca, Pazar günü yapılacak yarışmalarda belediye önünden sabah saat 10:00’dan itibaren bölgeye ücretsiz otobüs kaldıracaklarını kaydetti.
YUNANİSTAN VE BULGARİSTAN’DAN DA KATILIM OLACAK
İSOFF Yarışma Direktörü Cevat Cengiz ise yapılacak yarışlara organ nakli olmuş hastalar, organ nakli cerrahları, organ nakli koordinatörleri, sporcuların yanı sıra Yunanistan ve Türkiye’den de katılımın olacağını kaydetti. Yarışlara 20 araçla katılımın gerçekleşeceğini kaydeden Cengiz, “Bir organ bağışı alsak bile bizim için büyük kazanım olacaktır” dedi.AW000698

 178 total views,  2 views today

Next Post

“Hayatın Merkezinde Kadınların Olduğunu Biliyoruz”

Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yayınladığı mesajda; “8 Mart deyince ayrı bir heyecanlanıyoruz. Erkeğin olduğu yerde kadının olmaması mümkün değil.  Erkeklerin yaşamını kolaylaştıran kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar gününü saygıyla kutluyoruz.  Bizler bizim yükümüzü çeken kadınlarımız sayesinde bugünlere geldik.  Onlara evimizin ve yaşamımızın gizli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp