“EDİRNE’de Su Potansiyelimiz ve Kuraklık” konusu RADYO SU’da Canlı yayında tartışılacak

admin

Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri YALIN’ın sunacağı ve Makine Yüksek Mühendisi Hüseyin Erkin’in konuk olarak katılacağı “EDİRNE’de Su Potansiyelimiz ve Kuraklık” programını Cuma günü saat: 11:00’de 92,2 mhz RADYO SU’dan canlı olarak dinleyebilir ve www.radyosu.com.tr/ adresinden de görüntülü olarak izleyebilirsiniz. 

su potansiyeli-kpk

Makine Yüksek Mühendisi Hüseyin ERKİN Cuma günü saat: 11:00’de RADYO SU’da canlı olarak yayınlanacak olan “EDİRNE’de Su Potansiyelimiz ve Kuraklık” programında önemli açıklamalar yapacak. Konuyla ilgili bir ön açıklama yapan Erkin; “Dünyanın çok az şehrine nasip olan imkan ve yerel kaynaklara sahip olan Edirne ilimiz 3 nehrin birleştiği bir yerde olup sınırları içinden yılda 7 milyar metreküp su Saroz körfezine akmaktadır. Verimli topraklara ve zengin tarım kültürüne sahip tarım kesimi, ne yazıktır ki bu fırsatlarını bir türlü istenilen faydaya dönüştürememektedir.

hüseyin-erkin

Uygulanan tarım politikaları tarım kesimini perişan etmektedir. Bu darboğazdan çıkabilmenin yolu da birim alandan daha fazla ürün alarak olabilecektir. Bu da arazilerin sulanması ve gerekli olan elektriğin ucuz sağlanmasıyla mümkün olacaktır.430 bin hektar tarım arazisinin ancak 80 bin hektarlık kısmı sulama imkanına kavuşmuştur.

Ana su kaynağımız Meriç nehrini olabildiğince ucuz elektrik ile baraj ve göletlerde depolayıp kullanabilmeliyiz. Aksi halde bu yıl olduğu gibi Ocak ayın da yağmur dualarına daha çok çıkacağız.  Uzun yıllardan beri Ocak ayın da Meriç nehri 65 metreküp/ saniye debiye ilk defa düşmüştür. Bulgaristan’daki barajlarda bu yıl yeterli miktarda dolu değildir.” Dedi.

Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri YALIN’ın sunacağı ve Makine Yüksek Mühendisi Hüseyin Erkin’in konuk olarak katılacağı “EDİRNE’de Su Potansiyelimiz ve Kuraklık” programını Cuma günü saat: 11:00’de 92,2 mhz RADYO SU’dan canlı olaral dinleyebilir ve www.radyosu.com.tr/ adresinden de görüntülü olarak izleyebilirsiniz. 

 

 315 total views,  2 views today

Next Post

Kırcı; “Baskılarınız Bizi Yıldıramaz! İnadına Haykırıyoruz!

Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Nazım Kırcı Şube ve Temsilcilik binalarına Genel Merkezimizin aldığı karar gereği asılan “Yolsuzluğunuz, Yoksulluğumuzdur, Hükümet İstifa” pankartı nedeniyle Eğitim-İş’e yönelik baskılar devam ettiğini belirterek Şunları kaydetti; “ Dün öğle saatlerinde Birleşik Kamu-İş İl Temsilcisi ve Eğitim-İş Antalya Şube Başkanı polislerce emniyete götürülerek gözaltına alınmak istenmiş, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp